Сьогодні у ЗМІ активними були питання імплементації Угоди про асоціацію з Євросоюзом, макроекономічної стабілізації та неприйнятих змін до виборчого законодавства.
- Макроекономічна стабілізація. Уряд України у меморандумі економічної політики, направленому Міжнародному валютному фонду, прогнозує, що економіка України після падіння на 6,5% у нинішньому році почне відновлюватися вже у наступному році та виросте на 1%. Згідно з меморандумом економічної політики очікується уповільнення інфляції з 19% у поточному році до 9% наступного. У меморандумі між Україною та Міжнародним валютним фондом на грудень 2015 передбачена друга оцінка виконання реформ між сторонами. Голова Місії МВФ в Україні Ніколай Георгієв повідомив, що МВФ може розглянути питання щодо виділення наступних двох траншів для України загальною сумою 2,7-2,8 мільярда доларів вже у грудні нинішнього року. Згідно з меморандумом кредитування економіки України буде залежати від виконання запланованих реформ у галузі. Саме перевірку виконання реформ і запланував МВФ на час другого оціночного огляду у середині грудня 2015 року. Директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко зазначив, що стабілізація національної валюти може виявитися тимчасовою, якщо Україна зволікатиме з реформами. Устенко пише, що ситуація вкрай небезпечна, тому що відсутність реформ може взагалі розхитати економіку.
- Загальна концепція реформування. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд України у поточному місяці затвердить план імплементації Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що він з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом обговорили новий 3-річний план реформ в Україні. Україна за рік піднялася на 8 позицій в Індексі глобальної конкурентоспроможності ВЕФ. Всесвітній економічний форум уточнює, що конфлікт у східній частині країни та у Криму мало вплинув на результати, оскільки на той час дані вже були зібрані, але вплине на конкурентоспроможність країни у майбутньому. Згідно зі звітом Всесвітній економічний форум зазначає, що прогресу було досягнуто за рахунок більш позитивного сприйняття інститутів та ефективності ринків, а також кращих результатів в освіті. У звіті ВЕФ щодо України наголошується, що далекосяжні реформи потрібні для того, щоб перевести економічне зростання на стійку основу.
- Реформування ринкових регуляторів. ЗМІ сколихнула новина про відкриття газопроводу “Вояни-Ужгород”, який забезпечить реверсні поставки газу в Україну. Аграріям до кінця вересня КМУ представить схему переходу на загальний режим оподаткування.
- Люстрація, боротьба з корупцією. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Кабмін планує у рамках боротьби з корупцією, проводити моніторинг відповідності рівня життя держслужбовців їх зарплатам.
- Конституційна реформа. Активно обговорювались неприйняті зміни до виборчого законодавства, зокрема те, що депутати не підтримали навіть технічних поправок, які б мали зекономити гроші на виборчу кампанію. Народний депутат Віталій Ковальчук, пояснюючи чому депутати не відмінили мажоритарну виборчу систему, сказав, що у зв`язку з тим, що виборчий процес вже почався за існуючою виборчою системою, то її зміна може призвести до дестабілізації ситуації, до судових процесів та поставити під сумнів легітимність самих виборів.
- Податкова реформа. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що правління України підтверджує свої плани зменшити ЄСВ в розрахунку, що бізнес відповість виходом з тіні.
- Адміністративна реформа. Заступник голови Адміністрації Президента України Шимків Дмитро повідомив, що в Адміністрації Президента України у результаті проведення реформ планують звільнити близько 400 працівників і набрати нових.
- Децентралізація. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав Верховну Раду України прийняти закон про бюджетну децентралізацію 16-19 вересня.
- Визначення «точок зростання». Мюррей Метью, заступник помічника торгівлі США назвав найбільш цікаві для інвестицій галузі в Україні – це енергетика, сільське господарство, авіація та сектор інформаційних технологій. Також Мюррей зазначив, що для реформування моделі економічного розвитку України необхідно дотримуватися курсу на зближення з Євросоюзом і ратифікувати угоду про вільну торгівлю з ЄС.
- Реформа енергоефективності. Голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко прокоментував ініціативу уряду щодо відімкнення електроенергії для економії, зазначивши що те, що зараз відбувається, є наслідком затягування реформи вугільної галузі. У виданні «Газета.юа» пишуть, що енергоємність української економіки майже вчетверо більша, ніж у країнах Європейського Союзу. При цьому, як зазначає видання «Газета.юа», за умови реформування енергоємність можна бути зменшити на 55-75%. Також у виданні обурені, що уряд пропонує українцям посидіти без світла і заощадити таким чином електроенергію, проте не переймається енергоощадністю у промисловості, житлово-комунальному господарстві, державних установах. Енергоємність української економіки майже вчетверо більша, ніж у країнах Європейського Союзу. При цьому за умови реформування її може бути зменшено на 55-75%. Уряд пропонує українцям посидіти без світла і заощадити таким чином електроенергію, проте не переймається енергоощадністю в промисловості, житлово-комунальному господарстві, державних установах. Принаймні, про відповідні досягнення не чути нічого.