23 грудня 2014 року Український союз промисловців і підприємців на засіданні Правління затвердив Антикризову програму спільних дій влади і бізнесу, спрямовану на стабілізацію ситуації в країні, активізацію зростання економіки та покращення добробуту суспільства. Ухвалено рішення щодо створення Антикризової ради громадських організацій – органу, який в екстреному порядку буде напрацьовувати пропозиції з порятунку економіки, доносити їх зміст до уряду та забезпечить контроль за їх виконанням. Це рішення підтримали представники Торгово-промислової палати і численних об’єднань і організацій ділової спільноти, які були учасниками засідання.
«Щоб впливати на ситуацію, а ми розуміємо, наскільки вона зараз складна, найпринциповіше значення мають консолідовані дії громадських організацій. В умовах безпрецедентних ризиків для нашої держави вони повинні стати чинником вирішення соціально-політичних проблем. Тому зараз ми об’єдналися зі своїми однодумцями у Антикризову раду громадських організацій України. Таким чином ми прагнемо перевести вирішення соціально-економічних проблем у площину діалогу з владними структурами, а не допускати соціальних потрясінь», – заявив у своєму виступі президент УСПП Анатолій Кінах.
Промисловці, підприємці і роботодавці вважають, що безпрецедентна криза, що характеризується падінням економічної активності, скороченням обсягу промислового виробництва, відтоком капіталу, а також зниженням рівня життя населення, ще більше загострюється через відсутність рішучих, системних кроків влади з подолання цих викликів, а також відстороненості її представників від громадськості.
Тим часом спад ВВП за ІІІ квартал 2014 року порівняно з відповідним кварталом 2013 року (у постійних цінах 2010 року) уже склав 5,3%, а порівняно із ІІ кварталом поточного року – 2,3%. За січень-листопад промислове виробництво скоротилося на 10,1% порівняно із аналогічним показником 2013 р. 44,2% всіх підприємств в Україні вже є збитковими, а заборгованість із виплати заробітної плати на початок листопада 2014 року склала більше 2,2 млрд. грн. Водночас ціни на споживчі товари за січень-листопад поточного року зросли на 21,2%, а оптовий та роздрібний товарообіг за цей же період скоротилися на 14,5% і 7,5% відповідно. Послуги ЖКГ зросли на 40-60%. Критичним є і зниження довіри до банківської системи, що вилилося у відтік депозитів на 120 млрд. грн.
Антикризова програма спільних дій влади і бізнесу, яку розробили промисловці, підприємці і роботодавці, містить вимоги щодо стабілізації грошово-кредитної політики НБУ, де, зокрема, пропонується розробити та реалізувати програму з доступного кредитування реального сектору економіки державними та комерційними банками, зменшити частку обов’язкового продажу валютної виручки з 75% до 50%, скасувати обов’язковий продаж валютної виручки, збільшити строк розрахунків за операціями з експорту/імпорту тощо.
Підприємці зазначають, що докорінно повинна змінитися фіскальна політика держави – треба відмовитися від каральної моделі контролю, доповнити її програмами стимулювання підприємництва. Нагальним є модернізація податку на прибуток, реформа податку на додану вартість, зокрема – гарантування відшкодування ПДВ та скасування закону про запровадження системи електронного адміністрування ПДВ. Підтримка малого та середнього бізнесу в умовах кризи дасть змогу зменшити соціальну напругу внаслідок самозайнятості населення. Комплексного захисту потребує бізнес у зоні АТО.
Ділова спільнота наголошує на необхідності активізації співпраці з ЄС та здійсненні реальних кроків з імплементації Угоди про асоціацію. Україні потрібна Національна Програма адаптації економіки до умов вільної торгівлі з ЄС.
Антикризова програма містить вимоги з розбудови промислової політики, підтримки національного виробника, енергетичної безпеки, підтримки проукраїнського бізнесу в зоні АТО, розвитку експортної політики, децентралізації, кадрової політики, поглиблення боротьби з корупцією.
Підприємці наголошують – усі викладені у програмі ініціативи можуть бути ефективно реалізовані лише у тісній взаємодії влади з бізнесом. Ділова спільнота наполягає на участі громадськості у напрацюванні та реалізації реформ в Україні, оскільки саме ефективний соціальний діалог гарантує ініціативам влади підтримку і розуміння суспільства.
Учасники засідання Правління вимагають від КМУ у терміновому порядку розглянути та реалізувати напрацьовану експертами та активістами Антикризову програму спільних дії влади та бізнесу, яка містить розширені та конкретні рекомендації зі стабілізації соціально-політичної та економічної ситуації в Україні.
Затверджена програма спільних дій бізнесу і влади, створена Антикризова рада громадських організацій
2014-12-23 18:33:38
Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.
WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open. WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch. OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy. Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна. |
Related News / Новини рубрики:
Ukraine sets new records for frozen raspberry exports
Іспанія як головний імпортер українського зерна: що варто врахувати Україні при експорті Ukraiński cukier drożeje: przyczyny i perspektywy na rok 2025 В Україні знову дорожчає автогаз: що відомо про зростання цін Верховна Рада ухвалила закон для збільшення доступного житла для переселенців Zełenski był inicjatorem opracowania specjalnych warunków podatkowych dla miast przygranicznych Українці продовжують вибирати бензинові авто Les prix des œufs en Ukraine atteignent des niveaux records : à quoi s'attendre d'ici la fin de l'année Die größten regionalen Märkte neuer Autos in der Ukraine: Oktober Ergebnisse im Oktober Fuel Market in Ukraine: Sales in October increased but did not exceed the records of July |