Український союз промисловців і підприємців відкрив представництво вітчизняного бізнесу у Брюсселі. Про це повідомив президент УСПП Анатолій Кінах.
«Ми ставимо перед собою великі і амбітні завдання – забезпечити розвиток української економіки шляхом залучення європейського досвіду та інвестицій, технологій, налагодження прямих ділових контактів з європейськими партнерами, поступове просування вітчизняних товарів на європейські, міжнародні ринки. Всі ці ініціативи мають на меті на швидку модернізацію промисловості, створення товарів з високою доданою вартістю та нових робочих місць в Україні», – зауважив А.Кінах.
Він повідомив, що представники УСПП у Брюсселі забезпечуватимуть прямий контакт українського бізнесу з європейськими колегами та офіційними структурами Європарламенту, Єврокомісії, допомагатимуть напрацьовувати спільні реформаторські ініціативи, сприятимуть залученню України до програм розвитку малого і середнього бізнесу
«Важливою для нас є співпраця з об’єднанням «BUSINESSEUROPE» - найбільшою організацією підприємців та роботодавців ЄС, в яку входить більше 40 національних асоціацій підприємців «старого світу». Наші європейські колеги готові ділитися і досвідом, і технологіями. Також важливим є провадження широкої інформаційної політики щодо євроінтеграції України, її економічних можливостей», – повідомив президент УСПП.
Зараз найбільш актуальним для українського бізнесу є питання адаптації і підготовки вітчизняної промисловості до початку повноцінного функціонування Зони вільної торгівлі з ЄС, який стартує уже з 1 січня 2016 р. Часу залишилося вкрай мало, а більша частина нашої економіки досі не готова.
«Цьому є цілий ряд пояснень – воєнні дії на сході, що спровокували економічну, соціально-політичну кризу, невпорядкована державна промислова політика, занадто повільний хід реформ, відсутність яких ускладнює оновлення економіки. Але навіть за умови соціально-економічної кризи важливо просувати українських виробників на ринки Європейського союзу – оскільки це єдиний шлях, який наразі існує для реального прогресу та розвитку вітчизняної економіки», – вважає А.Кінах.
Тісні контакти українського бізнесу з структурами ЄС мають прискорити запровадження в Україні технічних і санітарних стандартів Європейського союзу, взаємне визнання сертифікатів відповідності на продукцію, сприяння в гармонізації податкового законодавства до положень і норм ЄС тощо.
Представництво УСПП у Брюсселі працюватиме над підготовкою бізнес-саміту, який відбудеться у Брюсселі 6-7 травня, а також до травневого саміту Східного партнерства у Латвії, в яких братимуть участь представники українського бізнесу.
«Саме таким чином, конкретними діями, шляхом налагоджуванням контактів, партнерством з структурами Європарламенту і Єврокомісії, вітчизняні ділові кола наповнюватимуть змістом Угоду про асоціацію між Україною та ЄС та втілюватимуть її у життя. Адже саме зараз, на етапі надзвичайно важких випробувань, важливо нести у світ інформацію про економічну перспективність України, про наші можливості і здобутки. Лише пряме спілкування і зав’язування нових партнерських відносин здатне стабілізувати економічну ситуацію в нашій державі та зміцнити віру українців у майбутнє», – вважає А.Кінах.
e-finance.com.ua