• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • Финансисту
  • Бухгалтеру
  • Малому бизнесу
  • Аналитика
  • Реклама
  • Контакты
  • RSS feed
  • Издается с 9 сентября 2005 года
  • Чи поширюється пільга щодо сплати земельного податку на власників гаражів?
    Опубликовано: 2015-09-21 10:07:21

    Гаражно-будівельний кооператив має сплачувати податок за земельну ділянку на загальних підставах, а власники гаражів компенсують власнику земельної ділянки сплату земельного податку.

    Пільга, передбачена для власників земельних ділянок або землекористувачів – фізичних осіб,  не розповсюджуються на гаражно-будівельний кооператив (ГБК) – юридичну особу, навіть якщо власники гаражів відносяться до пільгової категорії і звільняються від земельного податку. Таким чином, ГБК має сплачувати податок за земельну ділянку на загальних підставах, а власники гаражів компенсують власнику земельної ділянки (ГБК) сплату земельного податку.

    Згідно зі ст. 22 Закону України “Про кооперацію”, земля кооперативу складається із земельних ділянок, наданих йому в оренду або придбаних ним у власність. Кооперативи придбавають земельні ділянки відповідно до Земельного кодексу України.

    Дійсно, відповідно до ст. 41 ЗКУ, гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.

    Водночас, слід враховувати, що з 01.01.2015 р. ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку встановлюють органи місцевого самоврядування (п. 284.1 ПКУ).

    Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об'єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.

    Тому, коли ми говоримо про землі комунальної власності, надані, скажімо, ГБК в межах міста для будівництва гаражів, то не можна однозначно стверджувати, що такі кооперативи не можуть мати пільги по сплаті податку за земельні ділянки, надані у власність або у користування без отримання відмови на звернення ГБК за пільгами до органів місцевого самоврядування.

    ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    Новости рубрики:


    Уряд збільшив строк обігу військових облігацій у два рази



    Ще 3-4 місяці. Якщо війна затягнеться, доведеться підвищувати податки, - Марченко



    Тільки гуманітарних та соціальних виплат Україні потрібно 5 млрд доларів щомісяця, - Марченко



    Щодо обліку в контролюючих органах військових частин



    Що є об’єктом та базою оподаткування екологічним податком?



    На які підакцизні товари встановлено нульову ставку акцизного податку на період воєнного стану на території України?



    Чи застосовують ФОП – «спрощенці» другої – четвертої груп РРО/ПРРО при здійснені роздрібної торгівлі у кіосках насінням на території сіл або селищ?



    Фізособа надає послуги з перевезення для забезпечення потреб ЗСУ: чи оподатковується ПДФО відшкодована такій особі сума вартості пального?



    У юрособи під час дії воєнного стану на користь військової адміністрації примусово вилучено основний засіб: чи здійснюється коригування фінансового результату до оподаткування?



    Про оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів оборонного призначення на період дії воєнного стану




    E-FINANCE.COM.UA
    Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
    Тел.: +380-50-441-7388

    bigmir)net TOP 100
    Яндекс.Метрика

    Яндекс цитирования
    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.