• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Держфінінспекція виявила у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України значні порушення
  Опубликовано: 2015-10-02 08:23:29

  Під час ревізії фінансово-господарської діяльності Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (Фонд) працівники Держфінінспекції виявили значні порушення фінансової дисципліни. Ревізія охопила період діяльності Фонду з 01.04.2013 по 01.05.2015.

  Як з’ясували фінансові інспектори, неналежний внутрішній контроль під час планування видатків у сфері інформаційних технологій призвів до неефективного використання коштів на суму 27,3 млн грн, на яку було придбано програмне забезпечення, що не встановлене (не впроваджене) та не використовується в роботі.

  Через неналежний контроль при отриманні послуг у сфері інформаційних технологій Фонду завдано збитків на суму понад 4,3 млн грн. Так, дві комерційні структури включили до актів приймання-передачі послуги, яких вони фактично не надавали. Сума цих послуг становить, відповідно, 3 млн грн та понад 1,3 млн грн.

  Крім того, увагу фінансових інспекторів привернув той факт, що за наявності кредиторської заборгованості (на 01.01.2014) на суму 11,6 млн грн за видатками на основні функції Виконавчої дирекції Фонду її керівництво уклало додаткову угоду на продовження строку розміщення тимчасово вільних коштів на депозитному рахунку в банку ПАТ «Брокбізнесбанк» (перебуває у стадії ліквідації з 14.06.2014) на суму 267 млн грн.

  Аналогічно 2015 року при кредиторській заборгованості станом на 01.01.2015 на суму майже 11,7 млн грн (зокрема, 1,1 млн грн – прострочена заборгованість за витратами на лікування потерпілих на виробництві та їхню медичну реабілітацію) керівництво Виконавчої дирекції Фонду уклало додаткові угоди з ПАТ «Банк «Київська Русь» (віднесено до категорії неплатоспроможних з 19.03.2015) на суму 34 млн грн.

  Як наслідок, на час проведення ревізії тривали судові засідання, а кошти Фонду на суму 301 млн грн, розміщені на депозитах у ПАТ «Банк «Київська Русь» і ПАТ «Брокбізнесбанк», на сьогодні Фонду не повернуто.

  Також під час ревізії з’ясувалося, що надавачі послуг, з якими Фонд уклав договори щодо розміщення у ЗМІ матеріалів про діяльність Фонду та реалізації низки заходів із пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці, відсутні за місцем реєстрації, зазначеним у договорах. Сума, яку Фонд переказав за згаданими договорами з 01.04.2013 по 01.05.2015 для закупівлі вказаних інформаційних послуг на радіомовленні й телебаченні, становила 38,8 млн грн.

  Крім цього, виявлено недотримання посадовими особами Фонду вимог законодавства про здійснення держзакупівель. Під час ревізії установлено 19 випадків невідповідності конкурсних пропозицій учасників умовам документації конкурсних торгів та Закону України «Про здійснення державних закупівель». При цьому торги на суму 125,6 млн грн, які мали би бути відмінені (визнані такими, що не відбулися) через згадані невідповідності, відмінено не було. Дії посадових осіб Фонду містять ознаки адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення. Однак Виконавча дирекція Фонду відмовила в доступі до персональних даних посадових осіб.

  Матеріали ревізії Виконавчої дирекції Фонду передано до правоохоронного органу.

  Прес-служба Держфінінспекції України

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:


  Що буде з пенсіями тих українців, які не змогли отримати виплати  В Києві власники житла, які прихистили переселенців, можуть отримати компенсацію від держави  Британія обклала податком надприбутки нафтогазових компаній  До уваги самозайнятих осіб, які одночасно є найманими працівниками (застрахованими особами)  Доходи отримані у вигляді процентів, нарахованих на поточний (депозитний) рахунок у банківській установі: що у декларації про майновий стан і доходи?  Великі платники зменшують фінансовий результату до оподаткування на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування з особливостями  Особливості заповнення реєстраційної заяви за формою № 1-ПДВ особами, які проводять господарську діяльність менше ніж 12 місяців  Чи є об’єктом оподаткування акцизним податком операції списання знищеного, зіпсованого, втраченого підакцизного товару?  Податковий календар на 30 травня 2022 року  Набрали чинності норми законодавства про працю щодо посилення захисту прав працівників
  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.