• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • У 2016 році експорт вітчизняної агропродовольчої продукції до ЄС збільшився на 1,6%, імпорт з Європи – на 14,4% – Інститут аграрної економіки
    2017-02-02 15:40:16

    2016 року – у перший рік дії зони вільної торгівлі з ЄС – експорт агропродовольчої продукції з України до країн Європейського Союзу збільшився порівняно з 2015 роком на 1,6% і становив 4,2 млрд дол. США. Обсяги імпорту з ЄС до України збільшилися на 14,4% – до 1,9 млрд дол. США. При цьому загальне додатне для України сальдо за 2016 рік склало 2,3 млрд дол. США, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.
    За його словами, взаємна торгівля вітчизняною агропродовольчою продукцією з Європейським Союзом у 2016 році здійснювалася, як і в попередні роки, в основному з шістьма країнами – Іспанією, Польщею, Нідерландами, Італією, Німеччиною та Францією. Зовнішньоторговельний оборот України з цими країнами становить трохи менше 75% від загальної торгівлі аграрною продукцією з ЄС.
    Визначальними продуктами українського аграрного експорту до Євросоюзу у 2016 році залишилися зернові культури. Їх продаж приніс виручку в 1,3 млрд дол. США. Переважно за рахунок поставок в Європу 6,7 млн т кукурудзи та 1,3 млн т пшениці, зазначив експерт.
    Експорт насіння олійних – переважно реалізація ріпаку, сої та соняшнику – склав 607 млн дол. США.
    Обсяги поставок олії на ринки європейських країн, у тому числі 1,4 млн т соняшникової олії, становили у вартісному вимірі 1,2 млрд дол. США.
    Майже вся сума від експорту залишків та відходів – 439 млн дол. США – отримана за 2,4 млн т макухи.
    Серед інших груп агропродовольчої продукції виділяються м’ясопродукти, де формуючою доходи товарною позицією було м’ясо птиці. Його експортовано майже 37 тис. т, що на 31% більше, ніж 2015 року, зазначив науковець.
    У товарній групі «цукор і кондитерські вироби» більша частина виручки отримана від поставок цукру. Його експорт більш ніж удвічі перевищив показник 2015 року і склав 49 тис. т.
    В імпорті сільськогосподарської продукції в Україну з ЄС, зазначив Микола Пугачов, поки що відсутня така ж чітка структура, як в експорті. При цьому вирізняються кілька груп товарів.
    У 2016 році Україна закупила в Європі зернові, в тому числі 27 тис. т насіння кукурудзи, загалом на суму 106 млн дол. США.
    Обсяги поставок на український ринок олійних культур – за рахунок закупівель насіннєвого соняшнику та ріпаку – склали 111 млн дол. США.
    У групі продуктів «какао-боби, шоколад», імпортувався переважно шоколад. На солодощі у 2016 році було витрачено 114 млн дол. США.
    Алкогольних та безалкогольних напоїв – переважно спирт етиловий з концентрацією менш як 80 об.% та виноградні вина – було закуплено на 180 млн дол. США.
    У групі продуктів «залишки і відходи харчової промисловості» було імпортовано 78 тис. т продуктів для годівлі тварин на суму 124 млн дол. США.
    Поставки з Європи тютюну і виробів з нього становили 115 млн дол. США.
    Також зросли обсяги імпорту м’яса птиці – до 82 тис. т (+35% порівняно з 2015 роком), мороженої риби – до 64 тис. т (+9%), а також цукру – до 21 тис. т (у понад 20 разів).
    Фактичне використання квот на експорт вітчизняної продукції до Європейського Союзу у 2016 році суттєво не змінилось у порівнянні з попередніми роками, зауважив Микола Пугачов.
    Традиційно в повному обсязі вичерпані квоти по пшениці, кукурудзі, ячмінній крупі, меду, яблучному і виноградному соках, оброблених томатах і вівсу.
    Вперше повністю використані квоти по цукру, крохмалю, солоду та м’ясу птиці, майже на 100% – на ячмінь.
    Загальна кількість товарних позицій, експортованих Україною в межах квот, перевищила 20.
    При цьому по більшості квотованих товарів експорт або взагалі не здійснювався, або не перевищував 20%. Йдеться про молочну та м’ясну продукцію, етанол, гриби, часник, пояснив експерт.
    Для тваринницької продукції існують труднощі з отриманням дозволів. При цьому більшість інших продуктів мало цікавлять вітчизняних експортерів, адже потенційна виручка від їх реалізації невисока.
    Як і раніше, українську агропродовольчу продукцію до ЄС постачають в основному ті компанії, що мають міцні ділові зв’язки і досвід експортної діяльності, підсумував Микола Пугачов.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.