Проект фінансується Урядом Норвегії та охоплює питання законодавчого супроводу, процесів виробництва у рибному господарстві, а також доступу до міжнародних ринків. FIshery 1.
офіційно стартував проект ФАО, головною метою якого є створення сучасної національної системи безпеки харчових продуктів у рибному господарстві.
Даний проект буде виконано у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України та за фінансової підтримки Уряду Норвегії. Реалізація проекту сприятиме покращенню законодавчої системи, розвитку продовольчих ланцюгів рибної промисловості та доступу українських рибних виробників на міжнародні ринки.
Погодження договору проекту символізує готовність Уряду України до поліпшення координації між різними національними установами, виявлення прогалин в чинному законодавстві та створення ефективної системи управління безпечністю рибних продуктів.
На основі результатів дослідження ФАО, проведеного у листопаді 2016 року, у рамках проекту буде проведено аналіз рівня відповідності законодавства України вимогам Європейського Союзу.
До проекту також увійдуть інформаційно-пояснювальна кампанія для рибогосподарських лабораторій щодо їхніх обов'язків відповідно до нових правил, а також тренінги для інспекторів рибної продукції щодо імпорту та вимог до сертифікації.
Інспектори з продовольства пройдуть спеціальне навчання з перевірки риболовних суден, посадкових майданчиків, рибопереробних заводів та управління якістю та безпечністю харчових продуктів.
«Для ФАО реалізація даного проекту є надзвичайно важливою, особливо в умовах нещодавнього спалаху ботулізму в Україні через вживання рибної продукції», - сказав Михайло Малков, Координатор програм розвитку ФАО в Україні. «Серйозної уваги вимагає той факт, що сьогодні не існує належного контролю за санітарно-технічними і санітарно-гігієнічними умовами виробництва».
«ФАО має значний досвід у наданні технічної підтримки в управлінні санітарними та фітосанітарними проблемами в інших країнах світу. У нас вже є напрацьована база інструментів для більшості питань, які повинні бути врегульовані в рамках цього проекту», - додає Михайло Малков.
«Даний проект потрібен не лише державним службам для налагодження системи управління, а й бізнесу, оскільки в Україні є багато наявних та потенційних виробників-експортерів до ЄС, для яких гармонізація нашого законодавства значно спростить їхню діяльність. Окрім того, проект забезпечить міцну підтримку рибалкам, трейдерам та переробникам продукції у питаннях відстеження, контролю та маркування товарів відповідно до нових уніфікованих з ЄС регуляторних вимог», - додав Борис Кобаль, Головний державний інспектор ветеринарної медицини.
Проект ФАО діятиме до квітня 2018 року і сприятиме Міністерству аграрної політики та продовольства України , Представництву ЄС при міністерстві та іншим ініціативам ФАО, в рамках яких було нещодавно завершено дослідження рибництва та аквакультури в Україні, у комплексному покращенні сектору.
Старт проекту ФАО щодо безпеки рибних продуктів в Україні
2017-07-17 14:44:23
Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.
WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open. WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch. OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy. Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна. |
Related News / Новини рубрики:
Ukrainian apples have entered the Indian market: the first batch has already been delivered
![]() Die Ukraine gab in zwei Monaten über 538 Milliarden Griwna aus: Das meiste Geld floss in die Verteidigung ![]() Оновлення цін на сою в Україні: тенденції та прогнози ![]() Getreidetransport per Bahn in der Ukraine: Ergebnisse vom März ![]() Chicken prices in March: how the cost of meat changed ![]() Ціна на борошно знизилася на 15,4%, але хліб залишився стабільним ![]() Die Staatsverschuldung der Ukraine sank im Februar 2025 um 48,5 Milliarden UAH ![]() Доступність продуктів в Україні знизилася до 89% від довоєнного рівня ![]() Ceny ziemniaków na Ukrainie spadają: co dzieje się na rynku? ![]() Le nombre de bovins a augmenté en Ukraine : quelles régions connaissent la plus forte augmentation ? ![]() |


