• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Коментарі українських експертів про продовження будівництва Хмельницької атомної станції
  Опубликовано: 2018-03-12 15:18:08

  Міська рада Славути Хмельницької області (місто розташоване в 18 км від ХАЕС) погодила продовження будівництва Хмельницької атомної електростанції. Депутати схвалили розміщення реакторної установки ВВЕР-1000 на енергоблоках №3 і №4 ХАЕС, висунувши умову - задовольнити соціально-економічні вимоги населення, що живе безпосередньо біля станції.

  Чому був обраний саме цей тип реакторної установки розповідають експерти атомної галузі.

  Кандидат геолого-мінералогічних наук, заступник директора з наукової роботи «Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України» Юрій Ольховик вважає, що будувати такі реактори буде найбільш вигідно з економічної точки зору:

  «На ХАЕС виконані підготовчі роботи під розміщення реакторів типу ВВЕР-1000. Якщо змінити проект, то потрібно буде зруйнувати все створене і будувати заново. З економічної точки зору доцільно будувати саме такі реактори. Тим більше, що в останні роки реактори були модернізовані. Глобальні зміни відбулися в системах безпеки - вони стали надійніше».

  Технічний консультант Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Віктор Шендерович нагадав, що вказівка ​​реакторних технологій ВВЕР міститься в розробленому техніко-економічному обґрунтуванні будівництва ХАЕС:

  «ТЕО позитивно пройшло експертизу і тепер його обговорюють на громадських слуханнях. Наступний етап - законопроект, який має затвердити Верховна Рада. Якщо в законі також буде вказано, що ми добудовуємо ХАЕС з використанням технологій ВВЕР, нам потрібно буде переходити до переговорів з виробником (реактори ВВЕР виробляє чеська компанія Skoda).

  Крім того, ТЕО передбачає добудову станції з використанням вже підготовленої будівельного майданчика. Застосування іншої технології призведе до неможливості використовувати існуючу інфраструктуру, включаючи будівельні конструкції. А це означає суттєве подорожчання конструкції».

  Доктор фізико-математичних наук, завідувач лабораторією радіоекологічної безпеки і радіаційного моніторингу Науково-дослідного підприємства «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем», Григорій Коваленко бачить в реакторах ВВЕР-1000 ряд переваг для України:

  «Їх найпростіше використовувати для наших умов - їх потужність відповідає нашим завданням, під них розраховані інфраструктурні об'єкти, є фахівці, які досконально знають нюанси роботи реакторів цього типу. Якщо переходити на іншу технологію, то хто і де буде готувати нових фахівців? За рік-другий нову систему навчання підготувати неможливо, тільки організація бази займе роки. Більш того, є технології шкідливі для України. Наприклад, канадський реактор «CANDU» має неврегульовану проблему з тритієм, для його охолодження потрібно багато води і для нас він не підходить».

  При цьому ВВЕР вважаються найбільш надійними реакторами з усіх існуючих, додає доктор фізико-математичних наук, професор, заступник гендиректора з питань науки ННЦ «Харківський фізико-технічний» інститут, Анатолій Довбня:

  «З року в рік ВВЕР демонструють високу стабільність роботи. Нові розробки тільки підсилюють їх надійність і безпеку. Після аварії на Фукусімській АЕС в Японії всі виробники реакторів переглянули критерії безпеки, на реакторах ВВЕР суміщені активні і пасивні системи безпеки. Тепер його без перебільшення можна назвати найбезпечнішим реактором в світі. З огляду на те, що основа всіх АЕС України - реактори типу ВВЕР, нам не потрібно придумувати нічого іншого».

  За умови будівництва нових реакторів ВВЕР, Україні знадобитися додаткове паливо. За словами Григорія Коваленко, якщо ми будемо закуповувати його у Росії (виробник компанія ТВЕЛ), це буде означати поглиблення енергетичної залежності України. «Але якщо до моменту будівництва американська компанія Westinghouse буде готова поставляти своє паливо, то у НАЕК« Енергоатом» буде можливість продовжити курс на диверсифікацію», - говорить він.

  Поки рано говорити, коли «Енергоатом» зможе приступити до реального будівництва на ХАЕС. За словами Юрія Ольховика, вже треба акумулювати необхідний обсяг коштів: на добудову кожного енергоблоку потрібно мінімум $ 5 млрд.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.