• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Порядок заповнення графи 2 «Опис пального згідно з УКТ ЗЕД» акцизної накладної
  Опубликовано: 2018-09-14 15:24:23

  ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області  повідомляє, що відповідно до п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України  платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи. При цьому в акцизній накладній зазначаються в окремих полях обов’язкові реквізити, зокрема, такий реквізит як опис пального.
  Згідно з Порядком заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218 (далі – Порядок № 218), до акцизної накладної вноситься інформація за кожним кодом товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД. При цьому на кожен окремий код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД складається окрема акцизна накладна.
  Згідно з Порядком  № 218 у табличній частині акцизної накладної, зокрема зазначається:
  - у графі 1 – код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД (10 знаків);
  - у графі 2 – інформація щодо опису пального згідно з УКТ ЗЕД.
  Опис підакцизного пального згідно з УКТ ЗЕД наведено у п.п. 215.3.4  ст. 215 Податкового кодексу України.
  Відповідно до п.п. 215.3.4  ст. 215 Податкового кодексу України розроблено «Довідник підакцизного палива», який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС.
  Згідно з Порядком ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 428, УКТ ЗЕД є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VII «Про Митний тариф України» (далі – Закон № 584), що використовується для цілей тарифного та інших видів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, ведення статистики зовнішньої торгівлі та здійснення митного оформлення товарів.
  Тобто, при заповненні графи 2 «Опис пального згідно з УКТ ЗЕД» акцизної накладної суб’єкт господарювання може керуватись п.п 215.3.4  ст. 215 Податкового кодексу України, Законом № 584, які містять перелік та текстовий опис товарів, для яких в УКТ ЗЕД виділяються окремі коди, та «Довідником підакцизного палива», розміщеним на офіційному веб-порталі ДФС.
  З таким роз’ясненням можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 116.13.03).

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.