За даними Державної служби статистики, у серпні 2018р. порівняно із липнем 2018р. падіння промислової продукції становило 0,7%, порівняно з серпнем 2017р. – 0,5 %. Промисловці нагадують, що найбільш сприятливий прогноз приросту промислової продукції на 2017 рік становив 1,5 %, хоча склав лише 0,4%. Тенденція залишається стійкою: навіть стримані очікування не виправдовуються, а цифри – і прогнозні, і реальні – свідчать лише про стагнацію та подальше заморожування економічної кризи, що протягом тривалого часу є дуже небезпечним. Таким чином в УСПП прокоментувати підсумки роботи промисловості минулого місяця.
«Відсутність промислового росту свідчить про деіндустріалізацією з усіма тяжкими наслідками цього явища, і в наукоємних, технічно складних сферах можуть доволі швидко наступити точки неповернення. Такі тенденції треба негайно зупинити. За ініціативи ділової спільноти два роки тому був створений Національний комітет з промислового розвитку під головуванням прем’єр-міністра В.Гройсмана, який зробив кілька невідкладних справ, а потім, на жаль, його активність впала. Роботу комітету треба оновити, має бути терміново ухвалена Стратегія промислового розвитку України на середньострокову перспективу. Необхідно розробляти цільові програми модернізації, на самому високому рівні вирішувати питання доступу виробників до кредитних ресурсів, припинення відтоку кваліфікованих кадрів з сфери індустрії. Лише тоді ми побачимо в звітах промисловості інші цифри», – переконаний президент УСПП Анатолій Кінах.
Він нагадав, що для сталого розвитку Україні потрібно не 1-2% щорічного приросту ВВП, а 6-8%, і це є абсолютно реальним, якщо сконцентрувати на промисловій сфері зусилля влади і бізнесу, забезпечити для індустріального ривка необхідні умови – створити можливості для інвестицій і модернізації, доступ до інновацій, розвитку експорту продукції з високою доданою вартістю, удосконалити податкову систему, викорінити з ділової практики силовий тиск і корупцію.
В УСПП вже більше року існує програмний документ – Платформа економічного патріотизму, в розробці якого брали участь більше ста громадських організацій і структур, експертів, професійних об’єднань, асоціацій. Саме тут викладені усі рецепти прискореного відновлення вітчизняної промисловості, її зміцнення та подальшого сталого розвитку.
«Усі розвинуті країни – США, Німеччина, Франція, Китай – потужно розвивають індустріально-інноваційну економіку, вкладають ресурси в новітні виробництва вже в рамках четвертої промислової революції з її філософією енергозбереження, енергоефективності, нанотехнологій тощо. Все розуміють, що сировинна економіка не зможе забезпечити населення необхідною кількістю робочих місць, не надасть людям гідний і якісний рівень життя. Саме тут – в розвитку сучасної індустрії – майбутнє держави. Це має стати пріоритетною державною політикою», – підсумував А.Кінах.
Кінах: Втрата промислової політики загрожує Україні статусом сировинного придатку розвинутих країн
2018-09-27 18:27:43
Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.
WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open. WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch. OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy. Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна. |
Related News / Новини рубрики:
Нова фаза Програми екстреного відновлення: Україна отримала $60 мільйонів від Японії
![]() Die Ukraine gab in zwei Monaten über 538 Milliarden Griwna aus: Das meiste Geld floss in die Verteidigung ![]() Growth of Ukrainians' deposits in banks: an increase of 12.7 billion hryvnias in February ![]() Оновлення цін на сою в Україні: тенденції та прогнози ![]() Getreidetransport per Bahn in der Ukraine: Ergebnisse vom März ![]() Chicken prices in March: how the cost of meat changed ![]() Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 28.03.2025 Ціна на борошно знизилася на 15,4%, але хліб залишився стабільним ![]() Ceny złota mogą wzrosnąć do 3300 dolarów: prognoza Goldman Sachs ![]() L'instabilité économique affecte les compagnies aériennes américaines ![]() |


