• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Індекс продовольчих цін ФАО виріс у січні
    2019-02-08 08:41:00

    Світові ціни на продукти харчування розпочали рік на високій ноті: індекс продовольчих цін ФАО у січні 2019 року в середньому виріс на 1,8 відсотка в порівнянні з попереднім місяцем і склав 164,8 пункту.

    В установі ООН сьогодні заявили, що різке підвищення цін на молочні продукти і зміцнення цін на пальмову і соєву олії вплинули на ріст загального значення індексу. Індекс продовольчих цін, показник щомісячних змін міжнародних цін на продовольчі товари, цього місяця все ж залишається на 2,2 відсотка нижчим за рівень у січні 2018 року.

    Індекс цін на зернові ФАО в січні становив в середньому 168,1 пункту, продемонструвавши незначне зростання у порівнянні з середнім значенням у грудні. Ціни на основні види зернових загалом були досить стійкими на тлі скорочення експортних поставок і високого світового попиту.

    Індекс цін на рослинні олії ФАО збільшився на 4,3 відсотка в порівнянні з попереднім місяцем, що було зумовлено зростанням цін на пальмову олію через сезонне зниження пропозиції в основних країнах-виробниках. Міжнародні ціни на соєву олію також зросли на тлі збільшення попиту на імпорт з південноамериканських країн.

    Індекс цін на молочні продукти ФАО виріс на 7,2 відсотка в порівнянні з груднем, кардинально змінивши тенденцію спаду, що спостерігається протягом останніх семи місяців. Першопричинами цього зростання стали обмеження експортних поставок через високий внутрішній попит в Європі, а також очікуване сезонне зниження експортної пропозиції з Океанії в найближчі місяці.

    Індекс цін на цукор ФАО виріс на 1,3 відсотка, що здебільшого було зумовлено підвищенням курсу національної валюти Бразилії, найбільшого в світі експортера, відносно до долара США.

    Індекс цін на м'ясо ФАО з грудня практично не змінився. Його січневе значення було розраховане зі стабільних цін на м'ясо в Сполучених Штатах Америки, де офіційні дані були недоступні через припинення роботи уряду. В інших країнах міжнародні котирування на яловичину, свинину та птицю залишалися стабільними, у той час як ціни на баранину знизилися під впливом рясної експортної пропозиції з Океанії.

    Сприятливі прогнози для виробництва

    В останньому «Зведенні ФАО пропозиції зернових та попиту на зернові» (рос.), також опублікованому сьогодні, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН підняла оцінку світового виробництва зернових у 2018 році до 2611 мільйонів тонн, що відображає перегляд у бік збільшення обсягів виробництва кукурудзи, пшениці і рису.

    Прогноз виробництва пшениці на 2019 рік в цілому є сприятливим, а ранні передбачення вказують на значне відновлення виробництва в Європейському союзі та Російській Федерації.

    Прогнози виробництва кукурудзи, збір врожаю якої незабаром розпочнеться у Південній півкулі, в цілому найбільш сприятливі в Аргентині та Бразилії, в той час як посушлива погода негативно впливає на посадки і перспективи врожайності в Південній Африці.

    ФАО підвищила оцінку споживання зернових у світі в сезоні 2018/19 років до 2 657 млн. тонн, що на 1,7% вище показника 2017/18 років. Очікується, що попит на зерно для корму тварин збільшиться, оскільки попит на пшеницю зросте в Австралії через вплив посушливої погоди на пасовища, а попит на фуражне зерно в Китаї, Мексиці і США досягне рекордно високого рівня.

    Оскільки передбачається, що попит перевищить пропозицію, світові запаси зернових, згідно з прогнозами, скоротяться на 45 мільйонів тонн, або на 5,6 відсотка, в порівнянні з їхніми рекордно високими показниками на час відкриття сезонів. Це призведе до того, що світове співвідношення запасів до споживання зернових знизиться до 28,5 відсотка з рекордно високого рівня – 30,8 відсотка в 2017/18 роках.

    Згідно з останнім прогнозом ФАО, міжнародний товарообіг усіма зерновими культурами досягне 416 млн. тонн у сезоні 2018/19 років, що дещо нижче рекордного показника 2017/18 років.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.