• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • Финансисту
  • Бухгалтеру
  • Малому бизнесу
  • Аналитика
  • Реклама
  • Контакты
  • RSS feed
  • Издается с 9 сентября 2005 года
  • Які податкові наслідки, якщо платником податку на прибуток поворотну фінансову допомогу не повернено протягом року, коли підприємство застосовувало спрощену систему оподаткування?
    Опубликовано: 2019-06-11 15:44:08

    Нікопольське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, доходом платника єдиного податку — юридичної особи є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначений п. 292.3 ст. 292 Податкового кодексу.
    Водночас, не включаються до доходу суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.
    Для платників єдиного податку третьої групи (юридичних осіб) дохід визначається на підставі даних обліку (спрощеного бухгалтерського обліку) щодо доходів та витрат з урахуванням положень п. 44.2 та 44.3 ст. 44 Податкового кодексу (який здійснюється згідно з НПБО та/або іншими нормативно-правовими актами з питань бухгалтерського обліку).
    Відповідно до ПБО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінку доходу може бути достовірно визначено.
    Оскільки неповернена протягом 12 календарних місяців поворотна фінансова допомога зумовлює зростання власного капіталу, то сума такої допомоги визнається доходом, який підлягає оподаткуванню єдиним податком.
    Отже, якщо поворотну фінансову допомогу отримано під час перебування підприємства на загальній системі оподаткування та не повернено протягом 12 календарних місяців, коли підприємство вже перебувало на спрощеній системі оподаткування, то така допомога оподатковується єдиним податком.
    Зазначена норма передбачена п. 292. 1, п.п. 3 п. 292.11, п. 292.13 ст. 292, п.п. 296.1.3 ст. 296 Податкового кодексу.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    Новости рубрики:


    В Украине в четыре раза подорожает регистрация торговой марки



    Протягом п’яти місяців 2019 року митниками Донеччини виявлено порушень митного законодавства на суму близько 43 млн грн



    Підприємство має базу відпочинку: чи є платниками туристичного збору працівники підприємства, які тимчасово проживають на базі відпочинку?



    Сплата транспортного податку у 2019 році



    Для відмови від спрощеної системи оподаткування платникам єдиного податку першої – третьої груп необхідно подати заяву до контролюючого органу



    Оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором суми моральної шкоди, яка виплачується за рішенням суду



    До якого контролюючого органу необхідно звертатись фізичній особі для проведення звірки даних по транспортному податку



    Фізичні особи - власники об’єктів нерухомості мають право звернутися до контролюючого органу для проведення звірки



    Щодо врахування сум від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових періодів реорганізованого (приєднаного) до товариства платника



    Працівник без звільнення від своєї основної роботи виконує на тому ж підприємстві додаткову роботу за іншою професією: чи подається до податкового органу повідомлення про прийняття на роботу?




    E-FINANCE.COM.UA
    Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
    Тел.: +380-50-441-7388

    bigmir)net TOP 100
    Яндекс.Метрика

    Яндекс цитирования
    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.