• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Сергій Верланов: питання та відповіді
    2019-06-25 13:40:15

    Цілі програми EU4PFM повністю співвідносяться із стратегією оновленої податкової служби

    Ефективне адміністрування податків неможливе без трансформації органу, який реалізує державну податкову політику. На сьогодні тривають завершальні процеси до повноцінного запуску роботи оновленої Державної податкової служби України, яка формуватиметься на нових принципах удосконалення співпраці з платниками податків та  максимального впровадження сервісів для них. Про це заявив Голова ДПС Сергій Верланов під час заходів з нагоди запуску програми EU4PFM за участі міжнародних експертів, представників Європейської комісії, Міністерства фінансів України.
    «Старт Програми з підтримки управління державними фінансами в України (EU4PFM) є надзвичайно вдалим, оскільки ми маємо змогу включитися в усі процеси з самого початку. Це дає можливість чітко визначити потреби оновленої служби, сформувати конкретні завдання і цілі та отримати експертну допомогу в їх досягненні», – наголосив Сергій Верланов.
    За його словами, цілі програми EU4PFM повністю співпадають зі стратегічними цілями нової податкової служби. Так, однією із цілей програми є підтримка подальшого розвитку сучасної, ефективної та справедливої системи адміністрування податків та зборів.
    Для ДПС першочерговими завданнями є перегляд, оптимізація та трансформація бізнес-процесів в адмініструванні податків.
    «Мова йде про ПДВ, удосконалення електронної системи, підвищення її транспарентності, забезпечення функціонування для тих цілей, для яких її було впроваджено – зниження аудитного навантаження на підприємців і перенесення акцентів на попередню роботу, упередження порушень та оборудок. Це дозволить нам виконати вимоги бізнесу – вчасне відшкодування ПДВ, прозорість та прогнозованість процесів адміністрування цього податку. Це стосується і податку на прибуток», – зазначив Сергій Верланов.
    Важливою складовою успішного функціонування служби Сергій Верланов також назвав розвиток людського потенціалу. Інвестиції в людей, їх якісне фахове навчання та контроль якості цього навчання стануть важливими принципами нової ДПС. На думку очільника служби, працівники мають отримувати усі необхідні компетенції, які дозволять їм більш якісно виконувати свою роботу.
    Варто зауважити, що підтримка працівників та їх професійний розвиток є одним із завдань і програми EU4PFM. За словами міжнародних експертів, проект передбачає впровадження сучасних методів управління людськими ресурсами та оптимізацію інституційних процедур.
    Важливим напрямом в новій ДПС, на думку її керівника, має стати запровадження комплексної системи сприяння дотримання платниками законодавства.
    «Ми маємо підвищувати зацікавленість людей у добровільній сплаті податків. Якщо дійсно зробити цей процес швидким та легким, то актуальність питання зниження ставок, яке є сьогодні в суспільстві, втратиться. Заощадження на адмініструванні перекриватиме певний рівень тих ставок, які історично склалися в Україні, з тим рівнем витрат, які в нас є», – підкреслив Сергій Верланов. 
    Важливою складовою програми EU4PFM є розвиток ІТ-технологій та провадження нових сервісів. За словами міжнародних експертів, податкова служба повинна мати в центрі уваги клієнта та послуги, яких він потребує. Це цілком відповідає і стратегічним завдання української податкової служби – забезпечення ІТ-інфраструктури, захисту інформації та цілісності баз даних. Розвиток нових сервісів відповідно до потреб бізнесу, удосконалення якості надання послуг та покращення бізнес-клімату – над цими завданнями працюватимуть в ДПС.
    «Ми розуміємо основні завдання та результати, яких від податкової служби очікує і держава, і суспільство. На шляху нашого створення у рамках програми EU4PFM ми отримали підтримку стратегічно важливих партнерів. Це надає більшої впевненості у невідворотності реформ, які наразі тривають в службі. Впевнений, що проект стане одним з найуспішніших в України, результатом якого стане сучасна, прозора та ефективна система адміністрування податків, наближена до найкращих практик ЄС», – наголосив Сергій Верланов.
    Довідково: Програма EU4PFM впроваджується в рамках Європейського інструменту сусідства і включає підтримку управління процесом адмініструванням податків та реформ у податковому та митному напрямах, зокрема в  сфері аудиту, сервісів, аналізу окремих бізнес процесів (ІІІ компонент «Мобілізація доходів») та підтримку організаційних питань, таких як IT, управління персоналом (IV компонент «Горизонтальні функції та врядування»).Завершення реалізації компонентів Програми очікується наприкінці 2022 року.
    (Інформація прес-служби ДФС України).

    Програма EU4PFM дозволить провести якісні зміни в українській митній системі
    Наближення митного законодавства  України до законодавства ЄС, удосконалення митного адміністрування для протидії ухиленню від сплати податків, сприяння торгівлі – такі основні цілі реалізації проекту «Програма з підтримки управління державними фінансами в України (EU4PFM)» щодо підтримки митної реформи. Про це заявив в.о. Голови ДФС Олександр Власов під час презентації запуску програми EU4PFM за участі міжнародних експертів, представників Європейської комісії, Міністерства фінансів України.
     «ДФС вже зроблено низку кроків у напрямі розбудови митної системи. Для бізнесу вже працює «Єдине вікно», запущений «Єдиний рахунок», через який за оперативними даними, вже здійснило оформлення 21 тис. підприємств, на рахунок надійшло понад 93 млрд грн, до держбюджету перераховано – 86,6 млрд грн», – наголосив Олександр Власов.
    Серед пріоритетів також – митний постаудит та заходи щодо впровадження методів по управлінню ризиками. Важливим також є приєднання України до Європейської митної інформаційної системи NCTS, що відкриє нові можливості для українського бізнесу на міжнародних ринках. Варто зауважити, що міжнародні експерти вважають приєднання України до NCTS  та Конвенції про процедуру спільного транзиту важливим кроком у розвитку торговельних відносин України та країн ЄС, саме тому у рамках проекту експерти надаватимуть підтримку щодо інтеграції України до цієї системи.
    Під особливою увагою і заходи, пов’язані з впровадженням уповноваженого (авторизованого) економічного оператора, експертна допомога та обмін досвідом з питань створення системи фінансових гарантій, визначення митної вартості, класифікації.
    За словами Олександра Власова, допомога міжнародних експертів у рамках програми EU4PFM дозволить якісно покращити процедури на митниці, а також впровадити нові методи роботи. Так, однією із головних складових проекту є розвиток ІТ-складової, а в ДФС важливу роль приділяють саме електронізації сервісів. Тому нові розробки та експертна допомога сприятимуть подальшій розбудові української СМАРТ-митниці.
    Крім того, експерти надаватимуть підтримку щодо гармонізації законодавства України із Митним кодексом ЄС. Працюватимуть у рамках проекту й над посиленням протидії ухиленню від сплати податків, підвищенням надійності процесу митного оформлення, а також над покращенням контролю після завершення митного оформлення та вдосконалення інституційної спроможності підрозділів митного аудиту. 
    Міжнародні експерти, зокрема, відзначили готовність українських фахівців до нових змін та бажання впроваджувати у свою роботу нові методи. Учасники зустрічі підкреслили важливість для України такого проекту та висловили впевненість у його ефективних результатах.
    У свою чергу Олександр Власов зазначив, що до створення Митної служби України, конкурс на очільника якої наразі заблоковано, ДФС виконуватиме усі зобов’язання у рамках проекту.
    Нагадаємо, що Програма ЄС «Підтримка державного управління фінансами для України – EU4PFM» включає підтримку управління процесом адмініструванням податків та реформ у податковому та митному напрямах, зокрема в  сфері аудиту, сервісів, аналізу окремих бізнес процесів (ІІІ компонент «Мобілізація доходів») та підтримку організаційних питань, таких як IT, управління персоналом (IV компонент «Горизонтальні функції та врядування»). Бенефіціари Програми: МФУ, Казначейство, ДФС. Виконавцем проекту є Центральне Агентство управління проектами Литовської Республіки.
    Проект EU4PFM триватиме в Україні 4 роки.
    (Інформація прес-служби ДФС України).

    ДФС готова до впровадження нових спільних проектів з митними органами Литви
    Державна фіскальна служба України зацікавлена у подальшому розвитку співпраці з митними органами Литовської Республіки та посиленні двостороннього співробітництва. Про це заявив в.о. Голови ДФС Олександр Власов під час зустрічі з в.о. Генерального директора Митного департаменту Литовської Республіки Йонасом Мішкінісом та міжнародним експертом з митних питань програми EU4PFM Алішаускасом Вітенісом.
    «Ми відкриті до співробітництва з нашими міжнародними колегами. ДФС готова долучатися до нових проектів, операцій та інших заходів, які будуть результативними для всіх сторін цього процесу», – наголосив Олександр Власов.
    За його словами, ДФС зацікавлена у посиленні співпраці з митними органами Литви у сфері контролю за дотриманням законодавства при переміщенні підакцизних товарів. Важливим також є проведення спільних спеціальних заходів із застосуванням сучасних засобів відслідковування та контролю, розширення обміну упереджувальною інформацією про можливі порушення. Крім того, одним із кроків для посилення співпраці у правоохоронній сфері є створення двосторонньої робочої групи для координації митних підрозділів України та Литви.
    У свою чергу представники Литовської делегації відзначили важливість двосторонньої співпраці з українською стороною, оскільки Литва не лише ділиться досвідом, але й набуває його. На їх думку, впровадження заходів у рамках програми ЄС з підтримки управління державним фінансами в Україні дозволить реалізувати важливі проекти, які стануть корисними і для української, і для литовської сторін. Крім того, для України є важливим приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту, що позитивно вплине як на український бізнес, так і стане поштовхом для ЄС, тому що загальний транзит вийде за межі Євросоюзу.
    Литовські експерти також відзначили запропоновані ДФС заходи, які можна розглядати на двосторонньому рівні та в яких вже сьогодні можна досягти конкретних результатів для прискорення переміщення товарів на кордоні.
    Міжнародні експерти запропонували проведення двосторонніх зустрічей з представниками, які відповідають за митний напрям в Україні та Литві, для того, щоб мати змогу оцінити успіхи один одного та поділитися досвідом та новими розробками.
    У свою чергу представники фіскальної служби України звернули увагу литовських колег на важливості обміну попередньою інформацією про товари та вантажі, які переміщуються через митний кордон України. Так, на сьогодні Україна має такий обмін з Польщею, Угорщиною, вирішується питання про його запровадження зі Словаччиною. Однак для ефективної боротьби з митними правопорушеннями, упередження транскордонній злочинності та контрабанді, пришвидшення митних процедур такий обмін має бути з іншими європейськими країнами. В цьому питанні України очікує на підтримку Литви та Європейської комісії.
    Олександр Власов також запропонував проведення регулярних зустрічей українських та литовських експертів в різних сферах митного співробітництва для напрацювання конкретних спільних заходів.
    Довідково: Протягом січня-травня 2019 року обсяг товарообігу України з Литвою займає 18 місце серед 215 країн-торгових партнерів. Питома вага обсягу зовнішньої торгівлі між Україною та Литвою у 2019 році складає 2% загального товарообігу України, який складає 44,2 млрд дол. США.
    (Інформація прес-служби ДФС України).

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.