• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Питання та відповіді
    2019-07-12 14:47:26

    Сергій Верланов: створення Державної податкової служби йде активно та послідовно
    Розпочато процес утворення територіальних органів Державної податкової служби як юридичних осіб публічного права. Відповідну постанову Кабінету міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» підписав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
    Згідно з постановою, деякі органи Державної фіскальної служби будуть реорганізовані шляхом їх приєднання до відповідних органів Державної податкової служби. У системі територіальних органів ДПС на регіональному рівні будуть утворені головні управління в областях та у м. Києві, Офіс великих платників податків ДПС та Інформаційно-довідковий департамент ДПС.
    За словами Голови Державної податкової служби Сергія Верланова, ухвалення постанови про утворення територіальних органів ДПС – черговий  вагомий крок у процесі створення нової податкової служби.
    Наразі територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжуватимуть здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби.
    Для забезпечення утворення територіальних органів Державної податкової служби необхідно здійснити ще низку заходів.
    «Процес створення служби йде активно та послідовно, вже призначаються працівники на посади центрального апарату ДПС – необхідно забезпечити наповнення штату не менше ніж на 30 відсотків. Завершальним необхідним кроком буде прийняття розпорядження Кабінетом Міністрів України про початок роботи нової служби», - зазначив Сергій Верланов.
     (Інформація прес-служби ДФС України).

    Олександр Власов: об’єднання інформаційних баз митників та прикордонників дозволило на 30% скоротити час оформлення
    Забезпечення технічними засобами контролю митних постів та розбудова їх інфраструктури сприятиме підвищенню ефективності протидії порушенням митного законодавства та прискоренню проведення митних формальностей. Про це заявив Олександр Власов в інтерв’ю ІА «Інтерфакс-Україна».
    Він зазначив, що збільшення надходжень митних платежів до бюджету  очікується завдяки аналізу ризиків, контролю, застосуванню технічних засобів контролю - сканерів, систем фото-, -відеофіксаціі, а також роботи з асоціаціями та суб’єктами господарювання у напрямі детінізації імпортно-експортних операцій.
    За словами очільника ДФС, на 7 пунктах пропуску по всьому периметру західного кордону України вже встановлені стаціонарні скануючі комплекси та отримані ліцензії на право їх використання. У той же час у деяких пунктах пропуску ще вирішуються технічні моменти, зокрема, добудовуються під’їзні шляхи.
    «Деякі сканери, наприклад, на п/п «Парубне» Чернівецької митниці ДФС будемо запускати протягом найближчого місяця. Там, до речі, будемо відкривати нову інфраструктуру, тобто повністю, по суті, новий пункт пропуску: з новою адміністративною будівлею, новими умовами для суб'єктів, додатковими смугами», - зазначив Олександр Власов.
    Він також зазначив, що не очікується затримок з митним оформленням  у зв’язку з сезоном відпусток. Завдяки запровадженню обміну інформацією між митниками  та прикордонниками, електронізації послуг вдалося значно скоротити час, який витрачається на проведення митних формальностей.
    «По-перше, ми з'єднали митні бази з прикордонними. Це заощаджує 30% часу оформлення однієї людини. По-друге, плануємо ввести електронний талон, хоча це і довгостроковий проект. Суть його така: при в'їзді вся інформація передається на картку, що також знижує час на оформлення десь на 20%», - повідомив Олександр Власов.
    Як приклад, він навів дані по Одеській митниці ДФС, де до об’єднання баз митників та прикордонників на оформлення одного мікроавтобуса витрачалося 15 хвилин, а зараз – всього три хвилини.
     Очільник ДФС також зазначив, що на західному кордоні Департаментом організації митного контролю ДФС для недопущення черг наразі обчислюються часові інтервали по кожному пункту пропуску.
    «Де зможемо, будемо міняти ситуацію адміністративними методами, десь збільшувати чисельність митників. Стоїть питання і в інфраструктурі, на західному кордоні потрібні нові пункти пропуску. Ті, які були побудовані під Олімпіаду-80, функціонально вже застаріли», - повідомив Олександр Власов.
    Крім того, з 1 вересня планується запуск нової поромної переправи через Дунай «Орловка-Ісакча».
    «Це буде цілодобовий, сучасний, технологічний, міжнародний пункт пропуску для поромного, морського і річкового вантажно-пасажирського сполучення з постійним режимом функціонування», - підкреслив в.о. Голови ДФС.
    Цей пункт пропуску знаходиться в найвужчому місці Дунаю, відстань між українським і румунським берегами становить не більше 900 м. Планується, що на лінії будуть постійно працювати два пороми: один - українського оператора, другий – румунського. Щоденна пропускна здатність цього пункту пропуску складатиме близько 200 одиниць вантажного автомобільного транспорту, 500 - легкового, пасажиропотік - 1500 осіб.
     (Інформація прес-служби ДФС України).

    Візит в.о. Голови ДФС Олександра Власова до Брюсселя: основні аспекти зустрічей з представниками Європейської Комісії та ВМО
    В.о. Голови ДФС Олександр Власов під час робочого візиту до м. Брюсселя (Королівство Бельгія) провів низку зустрічей з представниками Європейської Комісії та взяв участь у 133/134 сесії Ради митного співробітництва Всесвітньої митної організації (ВМО).
    Під час зустрічі очільника ДФС з Директором директорату з питань відповідності та сприяння ВМО Аною Хіноджоса обговорювалися ключові моменти співпраці та питання, в яких ВМО може надати підтримку українській митниці, зокрема, щодо впровадження смарт-рішень.
    З Директорами директоратів D “Політика» та B «Розслідування» Європейського бюро боротьби з шахрайством (OLAF) Маргарет Хоффман та Ернесто Біанчі Олександр Власов обговорив хід операції «Бастіон», як приклад взаємодії всіх підрозділів ДФС - митного, податкового блоків та податкової міліції.
    «Аналіз та оперативна інформація Бюро свідчить, що більшість злочинів у сфері шахрайства - це поєднання порушень митного та податкового законодавства. Тому взаємодія ДФС з європейськими колегами у рамках реалізації «Бастіону» дуже важлива. Особливо це стосується питань комунікації - підтримання оперативних зв'язків, в тому числі через офіцера зв'язку OLAF в Представництві ЄС в Україні, наданні оперативної інформації та інформування про останні тенденції у сфері боротьбі із шахрайством», - зазначив Олександр Власов.
    За словами представників OLAF, Україна для Європейського бюро - один з головних партнерів у Східній Європі і рівень співпраці з ДФС задовольняє міжнародних партнерів.
    Також у процесі підготовки до саміту Україна – ЄС, що відбудеться у Києві 8 липня, та засідання Підкомітету Україна – ЄС у митній сфері 11 липня в.о. Голови ДФС Олександр Власов зустрівся з Послом України в Королівстві Бельгія, Представником України при ЄС Миколою Точицьким. Під час зустрічі обговорювалися питання  співпраці у митній та податковій сферах, реформування ДФС, призначення митного аташе тощо.
    «Я надзвичайно вдячний за підтримку з боку дипломатичного представництва України, надану делегації ДФС під час участі в сесіях ВМО та проведенні двосторонніх зустрічей у ВМО, Європейській Комісії та OLAF», - підкреслив Олександр Власов.
    Про підготовку до підкомітету Україна – ЄС у митній сфері очільник ДФС говорив під час зустрічі з Директором директорату з міжнародних та загальних питань Генерального директорату з питань оподаткування та митного союзу (TAXUD) Європейської Комісії Сабін Хенцлер.
    «Всі міжнародні зобов’язання України у митній і податковій сферах будуть неухильно дотримуватися. Не дивлячись на розділення ДФС. Виконання зобов’язань у митній сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС є одним з пріоритетів на даному етапі», - наголосив Олександр Власов.
    Під час зустрічі керівник фіскальної служби України поінформував про прогрес України у виконанні Угоди про асоціацію у митній сфері.
    За його словами, ДФС успішно запровадила видачу та верифікацію сертифікатів EUR-1 та статусу схваленого експортера підприємствам, які експортують продукцію до країн ЄС.
    У 2018 році Україна приєдналась до Конвенції про правила походження (ПанЄвроМед), що відкриває для українських виробників нові можливості на ринках Європи. Крім країн-членів ЄС, Конвенція почала застосовуватися у відносинах з Ізраїлем та Грузією, тривають переговори з Молдовою.
    Також Верховною Радою України у першому читанні було схвалено законопроект, яким буде запроваджено інститут авторизованого економічного оператора.
    На сьогодні робочою групою, до складу якої входять представники ДФС, здійснюється доопрацювання цього законопроекту із врахуванням наданих експертами ЄС коментарів з метою підготовки проекту до розгляду у другому читанні.
    Олександр Власов також розповів, що в контексті приєднання України до Спільної транзитної системи (NCTS)  ще у 2018 році ДФС підготовлено та затверджено Дорожню карту приєднання України до спільної транзитної процедури.
     «Ми  розраховуємо на підтримку TAXUD з питань запровадження спільного контролю та обміну попередньою інформацією митних адміністрацій України і країн-членів ЄС, з якими ми межуємо – Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією», - зазначив Олександр Власов.
    Також  в.о. Голови ДФС запропонував оновити Додаток XV  до Угоди про асоціацію у частині актуалізації переліку актів європейського права, що підлягають імплементації, та строків їх впровадження в законодавство України. Відповідні пропозиції були надіслані ДФС Європейській стороні на початку цього року.
    (Інформація прес-служби ДФС України).

    Олександр Власов: у червні щоденно оформлювалось в середньому 7 автомобілів з іноземною реєстрацією
    Після пролонгації термінів звільнення від адміністративної відповідальності за порушення при переміщенні транспортних засобів у митних режимах тимчасового ввезення і транзиту кількість розмитнення автомобілів значно знизилась. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Олександр Власов в інтерв’ю ІА «Інтерфакс-Україна».
    За його словами, у червні щоденно оформлюється у середньому 7 транспортних засобів з іноземною реєстрацією.
    Також очільник ДФС зазначив, що протягом дії пільгового періоду - з 25 листопада 2018 року по 22 лютого 2019 року було оформлено понад 218 тис. транспортних засобів, у тому числі 140 тис. автомобілів, які були ввезені або тимчасово, або в режимі транзиту і перебували на території України з порушенням термінів вивезення.
    «Протягом усього пільгового періоду спостерігалася тенденція щодо збільшення оформлення транспортних засобів. Перші 10 тисяч були оформлені за 30 днів, наступні 10 тисяч - вже за 10 днів. Тільки за 20 лютого було оформлено понад 9,5 тисячі авто», - повідомив Олександр Власов.
    Після закінчення пільгового періоду - по 23 травня - митницями оформлено понад 48 тис. автомобілів з іноземною реєстрацією.
    Що ж стосується середньодобових показників оформлення транспортних засобів з іноземною реєстраціє, то у в березні цей показник становив близько 30 автомобілів за добу, в квітні – 60 – 80, а у травні – близько 100 транспортних засобів.
     (Інформація прес-служби ДФС України).

    Олександр Власов: митниця повинна бути сильною
    Для ефективної протидії контрабанді митниця повинна бути сильною і мати право оперативно-розшукової діяльності та власного слідства. Про це заявив в.о. Голови ДФС Олександр Власов в інтерв’ю ІА «Інтерфакс-Україна».
    За його словами, це надасть митниці можливість повною мірою бути задіяною в системі проведення оперативних заходів, взаємодії та обміну інформацією, у тому числі й з митними органами інших держав.
    «Також необхідно криміналізувати товарну контрабанду та контрабанду акцизних товарів. Тому що разом з декриміналізацією і виведенням цієї статті у фокус порушення митних правил держава зазнала втрат», - підкреслив Олександр Власов.
    Крім того, за словами очільника ДФС, особливе значення надається  вдосконаленню діючої системи управління ризиками.  Наразі у системі функціонує більше 100 профілів ризиків, 400 алгоритмів і більш 87 тисяч підалгоритмів, відпрацьовуються критерії визначення «білого» платника.
    «Важливим з точки зору мінімізації ризиків порушення законодавства при переміщенні товарів через кордон є і введення системи контролю руху товарів, що імпортуються – від точки ввезення до кінцевого споживача. Ось тоді на кожному етапі перепродажу за рахунок повноцінного запровадження фіскалізації буде видна сплата всіх необхідних платежів», – наголосив Олександр Власов.
    Він також підкреслив, що на дії митниці не повинно бути жодних сторонніх впливів, ніхто і з правоохоронних органів, окрім митників, не повинен знаходитись у зоні митного оформлення.
     (Інформація прес-служби ДФС України).

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.