• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Сезон кукурудзи. Все, що слід знати про овоч: калорійність, вміст цукру, користь та ризики
    2021-08-05 13:30:20

    Кукурудза – це і крохмалистий овоч, і злакові зерна. Серед головних переваг – високий вміст поживних речовин, зокрема вітамінів групи В, клітковини та білків. Однак, дослідження показують, що існують ризики її споживання.

    Поживна цінність
    За даними Nutrition Data, у 100 г вареної кукурудзи без солі міститься:

    калорій: 108;
    вуглеводів: 25,1 г;
    цукру: 3,2 г;
    клітковини: 2,8 г;
    жирів: 1,3 г;
    білків: 3,3 г;
    вітаміну А: 263 МО – міжнародні одиниці (5% денної норми);
    вітаміну С: 6,2 мг (10% денної норми);
    вітаміну В1: 0,2 мг (14% денної норми);
    вітаміну В2: 0,1 мг (4% денної норми);
    вітаміну В3: 1,6 мг (8% денної норми);
    вітаміну В6: 0,1 мг (3% денної норми);
    фолієвої кислоти: 46 мкг (11% денної норми);
    заліза: 0,4 мг (2% денної норми);
    магнію: 26 мг (6% денної норми);
    фосфору: 75 мг (7% денної норми);
    калію: 212 мг (6% денної норми);
    марганцю: 0,2 мг (8% денної норми).

    Основний вуглевод кукурудзи – крохмаль. Він становить 28–80% сухої маси овочів. Проте солодкі сорти кукурудзи містить менше крохмалю та більше цукру (18% сухої маси).

    Окрім того, в кукурудзі є запас антиоксидантів:

    Ферулова кислота – поліфенольний антиоксидант. Його вміст в кукурудзі значно більший, ніж в пшениці або рисі.
    Зеаксантин та лютеїн – рослинні каротиноїди, які відповідають за здоров'я очей.

    Користь споживання

    Захищає здоров'я очей. Споживання каротиноїдів, таких як зеаксантин і лютеїн, можуть покращити здоров’я очей. У кукурудзі вони становлять 70% загального вмісту каротиноїдів. Однак їх рівень нижчий у білій кукурудзі. Ці сполуки існують у сітківці ока та захищають від окислювального пошкодження, спричиненого синім світлом. Високий рівень цих каротиноїдів у крові тісно пов'язаний зі зниженням ризику дегенерації жовтої плями та катаракти.
    Насичує організм та сприяє травленню. Кукурудза містить багато білку та клітковини. Ці поживні речовини якісно насичують організм, а тому не викликають тяги до інших вуглеводних продуктів. Це також зменшує ризик переїдань під час наступного прийому їжі. Ба більше, клітковина також корисна для профілактики закрепів і здоров'я кишківника. Адже живить корисні бактерії мікробіому.
    Сприяє здоров'ю серцево-судинної системи. Клітковина в кукурудзі допомагає знизити рівень холестерину. Окрім того, в овочі містяться важливі для серця мінерали: калій, який утримує рівень артеріального тиску, та магній – його достатнє споживання знижує ризик інсульту та ішемічних захворювань серця.

    Ризики споживання
    Це крохмалистий овоч, який містить високий рівень цукру та вуглеводів, які сприяють різким стрибкам цукру в крові. Тому людям з діабетом слід стежити за розміром порції та не зловживати цим продуктом у будь-якому вигляді.

    Кукурудза містить фітинову кислоту – антинутрієнт, який може погіршити засвоєння мінералів, зокрема цинку та заліза. Проте якщо ви дотримуєтесь збалансованої дієти, то вона не принесе шкоди для організму.

    Її рівень можна знизити шляхом замочування та проростання зерен.

    Кукурудза містить білки – зеїн, які мають відношення до глютену. Деякі дослідження доводять, що кукурудзяний зеїн викликає запальну реакцію у людей з целіакією (генетичне аутоімунне захворювання, яке пошкоджує ворсинки тонкої кишки і заважає засвоєнню поживних речовин з їжею – Ред.). Проте реакція на зеїн була набагато слабшою, ніж на глютен.

    З цієї причини вчені висунули гіпотезу, що споживання кукурудзи в рідкісних випадках може бути причиною прояву симптомів у людей з целіакією.

    Окрім цього, кукурудза може спровокувати симптоми у людей з синдромом роздратованого кишківника (СРК) або непереносимістю FODMAP – групи вуглеводів, які уникають травлення, а потім ферментуються бактеріями кишківника.

    У деяких людей їх надмірне споживання може викликати здуття живота, гази та діарею.

    Як додати у раціон
    Один із найпростіших способів приготування молодої кукурудзи – варіння.

    Проте її зерна можна додавати до салатів, супів, рагу, м'ясних страв та закусок протягом усього року.

    Головне – обирайте не консервовані ядра. Адже зазвичай такі продукти містять високий рівень доданого цукру, що буде зменшувати користь кукурудзи.

    Альона Низовець

    ЛIГАБiзнесIнформ

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.