• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Нафта подорожчала до максимуму за три роки: що стало причиною
    2022-01-17 17:00:12

    Ціни на нафту зросли в понеділок, 17 січня, при цьому ф'ючерси на нафту марки Brent досягли максимуму більш ніж за три роки. Інвестори роблять ставку на те, що пропозиція залишиться обмеженою з боку ОПЕК+, а світовий попит не постраждав від штаму коронавірусу "Омікрон".

    Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на агентство Reuters.

    Ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на 0,2%, до 86,2 долара за барель до 10:00 за київським часом. Раніше на сесії контракт досяг максимуму з 3 жовтня 2018 року - 86,71 доларів. Американська нафта марки WTI на 0,5%, до 84,2 доларів за барель.

    Зростання послідувало за ралі минулого тижня, коли Brent зросла більш ніж на 5%, а WTI піднялася більш ніж на 6%.

    За словами трейдерів, значні покупки нафти, викликані перебоями в поставках і ознаками того, що штам "Омікрон" не буде настільки руйнівним, як побоювання з приводу попиту на паливо, призвели до того, що деякі сорти сирої нафти досягли багаторічних максимумів. При цьому ралі ф'ючерсів на Brent може тривати ще деякий час.

    "Бичачий настрій зберігається, оскільки група виробників ОПЕК + не забезпечує достатнього обсягу поставок для задоволення сильного світового попиту", - сказав Тошітака Тадзава, аналітик Fujitomi Securities Co Ltd.

    "Якщо (інвестиційні) фонди збільшать питому вагу нафти, ціни можуть досягти свого максимуму 2014 року", - сказав він.

    Організація країн-експортерів нафти, Росія і їх союзники, разом відомі як ОПЕК+, поступово послаблюють обмеження видобутку, введені після падіння попиту в 2020 році. Але багато менших виробників не можуть збільшити пропозицію, а інші побоюються видобувати занадто багато нафти через відновлення проблем у ЗВ'ЯЗКУ з COVID-19.

    "Наступним стає літній стрибок попиту, особливо в Європі та США, який може бути більшим, ніж у минулому році, якщо зростаюча надія, що Omicron, нарешті, перетворить COVID з пандемії в ендемію, виправдається", - сказав Вандана Харі, аналітик Vanda Insights.

    За словами Харі, зберігаються геополітичні загрози постачанням також підтримують бичачі настрої.

    Офіційні особи США в п'ятницю висловили побоювання, що Росія готується напасти на Україну, якщо дипломатія зазнає невдачі. Росія, яка зосередила 100 тисяч солдатів на кордоні з Україною, опублікувала фотографії переміщення своїх військ.

    Уряд США провів переговори з кількома міжнародними енергетичними компаніями про плани на випадок непередбачених обставин щодо постачання природного газу в Європу, якщо конфлікт між Росією і Україною порушить російські поставки, повідомили Reuters в п'ятницю два американських чиновника і два джерела в галузі.

    Нагадаємо, зростання цін на енергоносії призвело до того, що імпорт паливно-енергетичних товарів в Україну в 2021 році зріс на 88% до 14,938 млрд доларів.

    ОЛЕКСАНДР БІЛОУС

    Инф. rbc.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.