• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Українські айтівці просять Нацбанк переглянути режим валютного курсу
  Опубликовано: 2022-05-24 16:30:57

  Українські айтівці просять Нацбанк переглянути новий режим валютного курсу. Кажуть, через це виникає "додатковий податок" на доходи ІТ-спеціалістів – близько 26%. Відповідне звернення сьогодні опублікувала Асоціація "ІТ Ukraine".

  У їхньому повідомленні йдеться про постанову №102, яку 20 травня видав Нацбанк. Нею він скасував обмеження на встановлення валютних курсів і дозволив банкам списувати кошти з гривневих карток за кордоном за ринковим курсом. Разом з тим безготівкова валюта може продаватися лише за фіксованим валютним курсом НБУ, що на сьогодні суттєво відрізняється від ринкового.

  "Як результат, компанії, у разі отримання іноземної валюти, повинні продавати її за зниженим у штучний спосіб курсом, що не дозволяє виплачувати винагороду ФОП в еквіваленті до ринкового курсу", – кажуть в "ІТ Ukraine".

  ІТ-спеціалісти (ФОП) змушені продавати валюту за курсом Нацбанку, а купувати чи розраховуватися з гривневих карток за кордоном уже за ринковим курсом. Через це, як кажуть в Асоціації, виникає "додатковий податок" на доходи ІТ-спеціалістів близько 26%.

  У Асоціації попереджають, що такий підхід може призвести до негативних наслідків. Зокрема, це відтік валютних доходів фізичних осіб-підприємців, зміна ІТ-підприємцями податкового резидентства або перехід в іноземні компанії.

  Щоб цього уникнути,"IT Ukraine" звертається до Нацбанку з пропозицією:

  Встановити такий режим валютного курсу, який враховуватиме інтереси експортних галузей і дозволить у короткі строки повернутися до плаваючого курсу.
  Дозволити продаж частини валютного виторгу експортерам за комерційним курсом з поступовим збільшенням цієї частки;
  Зберегти можливість розрахунків кредитними/депозитними картками та зняття готівки за кордоном за офіційним курсом НБУ (+10%) в межах еквівалента 50 000 грн/місяць, і дозволити застосовувати банкам комерційний курс тільки понад цей обсяг, але вже без обмежень на суми.
  За даними  IT Ukraine, стабільна робота ІТ-сектору у першому кварталі принесла $2 млрд надходжень в економіку країни та дозволила спрямувати понад 1 млрд грн на гуманітарні цілі.

  Ольга Лицкевич
   
  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:


  Випадки, в яких податкова звітність вважається прийнятою контролюючим органом  Розмір єдиного внеску при виплатах працівнику – особі з інвалідністю за ЦПД  Операційні системи, які підтримують ПЗ «ІІТ Користувач ЦСК-1»  Період, за який вперше застосовуються коригування фінансового результату до оподаткування, пов’язаного з отриманням грантів  Орендар повертає орендодавцю поліпшений об’єкт оренди: наслідки з ПДВ  Оновлено Інструкцію про ведення касових операцій банками в Україні  Податковий календар на 30 червня 2022 року  Випадки, в яких роботодавець під час дії воєнного стану зобов’язаний надати відпустку без збереження заробітної плати на вимогу працівника  Внесено зміни до Порядку ведення обліку податків, зборів та інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесених на єдиний рахунок  У січні – травні поточного року від платників рентної плати Дніпропетровщини за видобування кам’яного вугілля до держбюджету надійшло майже 98 млн грн
  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.