• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Мінагрополітики не очікує дефіциту фруктів та овочів через окупацію південних регіонів
  Опубликовано: 2022-07-05 12:40:37

  В Україні в цілому не спостерігатиметься дефіцит овочевих культур через окупацію південних регіонів країни російськими військами, зазначають у Міністерстві аграрної політики та продовольства.

  У відомстві вказують, що цього року в Херсонській області під овочевими культурами було засіяно 40 тисяч га землі, що становить близько 15% до врожаю овочів по Україні.

  Однак, як кажуть у Мінагрополітики, цього року деякі області, зважаючи на ситуацію, збільшили площі посадки овочів "борщового набору", щоб перекрити їх нестачу через тимчасову окупацію південних областей та бойові дії на території України.

  Зокрема, у міністерстві прогнозують, що п'ять областей Центральної України, які є найбільшими виробниками овочів і де виробництво цих продуктів перевищує в 2-3 рази показники інших не окупованих областей, в сумі мають дати врожай на рівні 34,22% від збору по Україні.

  За словами директора департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігоря Віштака, плодово-ягідних культур, в свою чергу, в Україні завжди було перевиробництво. Тому Вінницька, Чернівецька, Хмельницька, Дніпропетровська, Львівська та Полтавська області, які є найбільшими виробниками плодів та ягід, цілком зможуть забезпечити потреби українців.

  "Щодо кавунів, то тут ситуація складніша. Звичайно, херсонських кавунів нам не замінить ніхто, і розраховувати на низьку вартість цього року не варто, але урожай з Центральної та частково Південної України дещо компенсує цю нестачу", - зазначають в профільному міністерстві.

  Як вказує Віштак, через окупацію південних територій українці дійсно можуть відчути обмежену пропозицію ранніх овочів та фруктів, але не надовго, оскільки це питання буде вирішено з затримкою два-три тижні, по мірі дозрівання цих культур у Центральній, Західній, Північній Україні та постачань від українських тепличних господарств.

  За словами директора департаменту, ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать саме від зміни логістичних маршрутів і вартості пального, а не від дефіциту цих продуктів.

  Тимофій Бесп'ятов

  Інф. delo.ua

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.