• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Виробники прогнозують зниження вартості яєць в другому кварталі 2023 року
    2023-01-25 11:20:30

    В галузі виробництва яєць зберігаються фактори, які призвели до різкого подорожчання продукції восени 2022 року. Водночас стабілізація виробництва та сезонність призведуть до коливання цін на яйця в першому кварталі 2023 року. Експерти очікують, що з квітня яйця традиційно почнуть дешевшати — ціна може зменшитися на 25-35%.

    Про це Delo.ua розповіли в УКАБ та в асоціації "Союз птахівників України".

    Виробництво яєць зараз знаходиться в нетипових умовах, зокрема, внаслідок перебоїв з енергопостачанням порушуються всі технологічні процеси. Використання резервних джерел живлення збільшують собівартість виробництва продукції та ризики втрати поголів’я птиці внаслідок можливих збоїв у їхній роботі. Крім того, війна залишається основним негативним чинником, який впливає і на птахівництво також.

    Однак, як пояснив виконавчий директор асоціації "Союз птахівників України" Карпенко Сергій, ціноутворення на ринку яєць не завжди залежить від рівня собівартості, визначальний вплив мають ринкові фактори, які складаються на ринку у конкретний момент. Найдешевші промислові яйця зазвичай у весняно-літній період, що пов’язано із збільшенням пропозиції від господарств населення, зміною раціону харчування та умов зберігання яєць в період дії підвищених температур.

    "Зниження цін навесні буде однозначно. Структура виробництва яєць в Україні характеризується приблизно рівною часткою виробництва в промислових підприємствах та домогосподарствах. При цьому, в періодах, коли падає платоспроможність населення, що ми спостерігаємо зараз, завжди зростає виробництво яєць в домогосподарствах, що ще збільшить пропозицію. Тому зменшення цін неминуче і воно може скласти 25-35% в квітні-травні 2023 року від сьогоднішньої ціни".

    Експерт додає, що виробники яєць поступово нарощують свої обсяги виробництва. Ціни в супермаркетах — тому підтвердження. Адже навіть на новорічні свята – період, коли ціни на яйця максимальні, — в цьому сезоні практично не спостерігалося зростання цін.

    В першому кварталі 2023 року все ще очікуються коливання цін на яйця, але суттєвих стрибків експерти не прогнозують.

    "Збільшення пропозиції на ринку через ріст обсягів виробництва продукції та посилення сезонного фактору через збільшення пропозиції від домогосподарств населення матиме безпосередній вплив на формування цін наприкінці першого кварталу. До цього будуть спостерігатися незначні коливання цін як в сторону зменшення, так і в сторону їх збільшення", — розповів виконавчий директор асоціації "Союз птахівників України".

    Скільки коштують яйця в Україні
    За даними Держстату, за рік яйця в Україні подорожчали на 77%, втім у грудні порівняно з листопадом ціна знизилася на 2,3%. У Zakaz.ua уточнюють, що наприкінці 2022 року в середньому десяток коштував 64,3 грн.

    Delo.ua обійшло столичні магазини та з'ясувало, що на кінець січня середня ціна десятка яєць коливається на рівні грудневого показника. У супермаркетах навіть зі знижкою упаковка яєць коштуватиме щонайменше 60 грн.

    У Києві найдешевші яйця знайшли на ринку – 50 грн за 10 шт.

    Подекуди вартість десятка перевищує 90 грн.

    Втім, у роздріб у супермаркеті (продають одне яйце, не в упаковці) десяток можна придбати за 40 грн.

    В листопаді Міністерство аграрної політики і продовольства України та Асоціація "Союз птахівників України" уклали меморандум, щоб стабілізувати ціни на курячі яйця. У відомстві повідомили, що майже через три місяці після підписання документу можуть сказати, що виробники яєць дотримувалися всіх зобов’язань, які брали на себе в рамках меморандуму.

    Але експерти та учасники ринку підкреслюють, що ціни навіть на рівні літа 2022 року в Україні не варто очікувати. В асоціації "Союз птахівників України" пояснюють, що з березня по серпень 2022 року ціна реалізації яєць з птахофабрик була значно нижчою від собівартості їх виробництва.

    "На початку військових дій взагалі значна частина продукції безкоштовно передавалась військовим, роздавалась населенню, фабрики позбавлялися ще продуктивної птиці через проблеми із забезпеченням кормами, невизначеністю розвитку подій. Були понесені колосальні збитки. Це також вплинуло на рівень росту ціни восени. Тому, зниження ціни до рівня літа 2022 року, тобто до збитковості виробництва, знову матиме негативні наслідки для промислових виробників і відповідно в перспективі для споживачів через суттєве подорожчання", — резюмував Карпенко Сергій.

    В УКАБ погоджуються з цим прогнозом та зауважують, що цього літа очікується стабільна, прогнозована ситуація з цінами на яйця в Україні.

    Віта Молодан

    Інф. delo.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.