Більшість магазинів основних продуктових мереж України уже обладнано автономними джерелами електроживлення. Станом на третю декаду грудня цей показник становив 51,4%, а до кінця січня він має збільшиться до 71,7%, йдеться в дослідженні Асоціації ритейлерів України (RAU).
Перед Новим роком автономними джерелами електроживлення (генераторами, пристроями безперебійного живлення, портативними зарядними станціями тощо) було обладнано 51,4% продовольчих магазинів 15 основних продуктових мереж, або 1376 з 2679.
Серед магазинів, обладнаних автономними джерелами живлення, є і великі гіпермаркети, такі як Fozzy С&C, Mеtro Україна та Auchan Україна, а також супермаркети Сільпо, Траш!Thrash!, Novus, АТБ, Varus, SPAR, Рукавичка, Наш Край. Так само ці та інші мережі забезпечують запасними джерелами електроенергії свої магазини меншого формату – "біля дому". До таких, зокрема, належать КОЛО, Пчілка маркет, Файно Маркет та Мі маркет.
Протягом січня вони збирались додатково обладнати ще 546 магазинів (+20,3%). Відповідно, на початку лютого з генераторами будуть працювати вже 71,7% торгових точок.
За даними RAU, на початок жовтня відсоток магазинів, обладнаних генераторами, становив не більше 20%. Переважно це були гіпермаркети, в яких наявність автономного джерела живлення передбачалась ще на етапі проєктування та будівництва магазину.
Найважче підлаштовуватися під нові реалії супермаркетам. Оскільки енергії їм потрібно багато, то й пристрої живлення мають бути потужними: габаритними та дорогими. Це обмежує швидкість обладнання нових точок генераторами, та й не завжди є така можливість – особливо в торговельних центрах, де інколи просто ніде поставити це обладнання або прокласти окрему лінію живлення.
Тому на кінець минулого року тільки 46% супермаркетів могли гарантувати роботу у разі відключення світла. Але до початку лютого цей показник має збільшитися до 72%.
У грудні Верховна Рада дозволила бізнесу зберігати до 2000 літрів пального для генераторів без ліцензій.
Андрій Водяний
e-finance.com.ua