• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Ціни на пальне в Україні продовжують знижуватися в роздріб попри зростання в опті
    2023-05-23 09:40:55

    За минулий тиждень(15-21 травня) ціни на українських АЗС продовжили знижуватись, попри зростання яке відбулося в оптовому сегменті. Експерти та учасники ринку вважають, що на наступному тижні(22-28 травня) можливе подальше зниження цін на паливо на АЗС, хоча ситуація може змінитися вже на початку червня.

    Засновник групи компаній "Прайм" Дмитро Льоушкін говорить, що на тренди на українському паливному ринку на минулому тижні перш за все впливали коливання цін на нафту на світовому ринку. Разом з цим, на ціни на АЗС продовжували знижуватися.

    "Наприкінці тижня навіть ми знизили ціну до 40 грн/л. Потенціал для зниження цін на АЗС зберігається головним чином через маркетингові програми операторів. Також можуть знизити ціни такі мережі, як "Авіас", котрий наразі залишається в дорогому сегменті. Пального на ринку вистачає, і всі очікують червня", - каже бізнесмен.

    Він зазначає, що споживання пального зараз пожвавилося головним чином через попит з боку будівельних компаній, а також переробної промисловості що поступово відновлює виробництво.

    "Зараз споживання становить 75-80% від пікового. Ми очікуємо, що споживання пального досягне пікових значень влітку в період жнив. На ціни може вплинути засідання країн ОПЕК, що очікується 6 червня. Якщо вони приймуть рішення про скорочення видобутку ціни на пальне можуть зрости", - розповів Льоушкін.

    Аналітик профільного видання "НафтоРинок" Олександр Сіренко розповідає, що наприкінці тижня ціни на пальне в опті зросли. Зростання передусім відбувалося серед пропозицій за прикордонними пунктами відвантаження, певним чином оминаючи центральні регіони країни за деяким винятком.

    "Причини зростання наступні: збільшення спотової ціни в Європі за тиждень, проблематика при переході кордону на Заході країни, а також ситуативне зменшення пропозицій ресурсу на Півдні в умовах зростаючого ринку. Зокрема, зростання дизельних котирувань за європейськими базисами відвантаження становить 3,8-4,1% за тиждень. Так, ціна ДП за північно-західними базисами відвантаження зросла на 27 доларів/тонна, по Середземномор’ю – на 26-28 доларів/тонна, до 694-705 доларів/тонна і 700-707 доларів/тонна відповідно", - зазначає експерт.

    Сіренко каже, що з 18 травня почастішали відгуки постачальників, транспортних компаній щодо збільшення тривалості переходу кордону через пропускний пункт "Рава-Руська – Хребенне" безпосередньо в день настання електронної черги. В деяких випадках час очікування зріс кратно.

    Частка імпорту дизпалива автомобільним транспортом за більш ніж півмісяця травня становить 40,4%, з якої трохи менше за половину – приходяться через кордон із Польщею. Загальна середня ціна імпорту ДП бензовозами на кордоні України до розмитнення становить 828 доларів/тонна, окремо за неповну другу декаду травня – близько 817 доларів/тонна.

    Тим часом на Півдні країни потік суден дещо уповільнився, що утворило легкий ажіотаж з подальшим підвищенням цін на тлі зростання зовнішнього ринку. Окремо у п’ятницю, цінова кон’юнктура місцевого ринку витримала місцями зростання відпускної ціни, однак темпи порівняно з минулим днем зменшилися.

    Так, пропозиції дизпалива на півдні України розпочинались від 30,80-31,15 грн/л в Рені. В Ізмаїлі, ціни на пальне розпочинались від 31,20-31,30 грн/л з підвищенням до 31,50- 31,90 грн/л. Пропозиції пального за прикордонними базисами на умовах доставки, розпочинались від 31,00- 31,50 грн/л і зростали до 32,50 грн/л.

    Ціни на дизпаливо за південно-західним напрямком розпочинались від 31,90-32,10 грн/л і досягали 32,50-32,70 грн/л. На заході країни пропозиції пального розпочинались від 32,50-32,90 грн грн/л, з підвищенням пропозиції до 33,50-33,90 грн/л й вище.

    "Роздрібна націнка на ДП протягом тижня зменшилася у середньому до 10,14 грн/л проти 10,68 грн/л тижнем раніше. Найцікавіше очікуємо в понеділок, коли набере чинності урядове рішення, яке передбачають включення нафтопродуктів до переліку заборонених до імпорту товарів російського походження. Попередньо очікується перші тижні затримки розмитнення через не повну готовність імпортерів надавати оригінали сертифіката походження пального", - зауважив Сіренко.

    За його словами ціни на АЗС на минулому тижні продовжили знижуватися. В п'ятницю 19 травня бензин та дизпаливо у восьми регіональних мереж подешевшали в діапазоні 0,5-1,6 грн/л.

    Разом з цим ціни на автогаз ростуть головним чином через локальні фактори. Середня ціна автогазу станом на 19 травня склала 21,68 грн/л.

    Сіренко зазначає, що на наступному тижні слід очікувати кроки до зниження ціни на стеллі АЗС мережі "Приват"(ANP, Avias та інш.), котра зараз торгує найдорожчим дизпаливом за ціною 47 грн/л. Крім цього експерт каже, що про потенціал до зниження цін свідчить і нещодавній тендер "Укрпошти".

    "Ціни й надалі підуть до низу, про це в тому числі свідчать результати державних тендерів. Минулого тижня Укрпошта обрала переможця з поставки 90 тис. л дизпального за ціною 32,75 грн/л", - розповідає Сіренко.

    Степан Крьока

    Інф. delo.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.