Бізнес в Україні висловив позитивні оцінки поточних результатів своєї діяльності, за результатами опитування, проведеного Національним банком України (НБУ) у вересні. Індекс очікувань ділової активності зрос до 50,1, що є позитивним сигналом порівняно з показником 49,3 у серпні.
За даними пресслужби НБУ, поліпшенню очікувань респондентів сприяли кілька факторів, включаючи поступове відновлення темпів виробництва, нові шляхи поставок продукції, зниження витрат на сировину і енергію, а також поліпшення інфляційних і курсових очікувань та сталий внутрішній попит.
Значення індексу очікувань ділової активності (ІОДА) у вересні перевищило нейтральний рівень, склавши 50,1 пунктів. У розділі за секторами, підприємства промисловості оцінили свої економічні результати позитивно завдяки відновленню виробництва та іншим позитивним чинникам. Секторальний індекс для промисловості зрос до 50,0 порівняно з 48,8 у серпні.
Підприємства будівництва п'ятий місяць поспіль висловлюють позитивні оцінки своєї діяльності, що зумовлено пожвавленням попиту на іпотечні кредити, бюджетним фінансуванням будівництва і відновленням доріг. Секторальний індекс для будівництва склав 50,6 в вересні порівняно з 51,0 у серпні.
Підприємства торгівлі залишаються найоптимістичнішими серед усіх секторів. Вони позитивно оцінюють результати своєї діяльності вже сьомий місяць, оскільки спостерігають стабільні споживчі настрої, достатню пропозицію товарів та сповільнення інфляції. Секторальний індекс для торгівлі склав 53,3 у вересні, порівняно з 52,5 у серпні.
Щодо підприємств сфери послуг, вони дещо пом'якшили свої оцінки, але залишаються єдиними, хто висловлює негативні оцінки своєї ділової активності. Це зумовлено руйнуванням транспортної логістики, зростанням цін на пальне і слабким попитом. Секторальний індекс для послуг склав 47,9 у вересні порівняно з 47,3 у серпні.
Опитувані підприємства вказують на очікуване здорожчання своєї продукції/послуг через зростання закупівельних цін. Прогнози щодо зайнятості залишаються різнобічними, проте підприємства торгівлі продовжують очікувати збільшення персоналу, в той час як підприємства будівництва та інші сектори не передбачають змін у чисельності працівників.
e-finance.com.ua