З початку 2019 року Україна відзначається як другий за обсягом постачальник борошна до країн Європейського Союзу. За даними огляду ринку борошна, розробленого Командою підтримки реформ Мінекономіки України та ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» у рамках проєкту Export Booster, з 2019 року обсяг експорту борошна з України скоротився на 4,8 рази - з 365 тис. т у 2019 році до 76 тис. т у 2022 році.
Внаслідок морської блокади Росії у 2022 році відбулася переорієнтація українських виробників на європейські ринки, замість ринків Ближнього Сходу та Африки. У результаті цієї стрімкої переорієнтації Україна потрапила до топ-3 експортерів борошна до країн ЄС.
Країни, які стали найбільшими ринками збуту в 2022 році, включають Польщу, Румунію, Хорватію, Угорщину, Словаччину та Республіку Молдова. Найбільшим ринком збуту українського борошна у 2022 році стала Республіка Молдова з обсягом експорту 21 тис. т.
Сергій Майданевич, старший проєктний менеджер Команди підтримки реформ Мінекономіки, зазначає, що Україна, як лідер виробництва та експорту зернових, має потенціал для розвитку у секторі первинної переробки та експорту борошна, що може призвести до зростання ВВП, створення нових робочих місць та підвищення валютної виручки.
Іншим прикладом успішної стратегії експорту борошна є Туреччина, яка є світовим лідером у цьому напрямі. Велика кількість підприємств, які займаються виробництвом борошна, робить цей напрям експорту ключовим для економіки Туреччини.
Директор Команди підтримки реформ Мінекономіки, Денис Шемякін, заключає, що висока додана вартість українського експорту сприяє економічному зростанню. Проєкт Export Booster працює над розширенням присутності українських товарів з високою доданою вартістю на світових ринках, забезпечуючи швидкий та відчутний економічний ефект.
e-finance.com.ua