• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 01.04.2025
    2025-04-01 22:50:54

    Руслан Кравченко: ДПС перевиконала план надходжень за перший квартал 2025 року на 36 млрд грн, у березні – на 14 млрд гривень

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
    ДПС перевиконала план надходжень за перший квартал на 36 млрд (+12,9 % до показників Мінфіну). У березні показники надходжень перевиконано на 14 млрд грн. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко.
    У березні до загального фонду держбюджету по платежах, що контролюються ДПС, надійшло понад 160 млрд грн. Це на 9,6 % більше за план та на 48,7 % більше, ніж у березні 2024 року.
    Маємо перевищення показників за основними платежами:
    +11,3 % – ПДФО (факт 27,1 млрд грн),
    +23,5 % – ПДВ (факт 26,1 млрд грн),
    +5,9 % – податок на прибуток підприємств (факт 86 млрд грн),
    +5,1 % – акциз на українські товари (факт 10,1 млрд гривень).
    «Триває позитивна динаміка збільшення надходжень від акцизу на імпортні товари (+ 48,6 % до плану, або на 1,3 млрд грн більше). З початку року щомісяця відшкодовуємо значні суми ПДВ. У березні – 13,8 млрд грн. Це на 23,7 % більше, ніж у березні 2024 року. За квартал відшкодовано на 30 % більше, ніж у 1 кварталі минулого року», – додав Руслан Кравченко.
    Крім того, зазначив він, зменшується кількість зупинених податкових накладних. Вже маємо показник у 0,37 %. Понад 11 тисяч підприємств виведені з переліку ризикових з початку року.
    Загалом за перший квартал 2025 року податкова перевиконала показники Мінфіну на 36 млрд грн. Загальна сума надходжень склала 315,1 млрд грн (+12,5 % до аналогічного періоду 2024 року).
    Що це означає в реальному вимірі?
    Ці кошти – це, наприклад, вартість понад 1 млн FPV-дронів українського виробництва (з розрахунку середньої вартості дрону 30 тис. грн ) або ще багато чого, що потрібно нашій державі в сучасних складних умовах.
    «Сума коштів, яка надійшла додатково у бюджет за перший квартал, означає, що держава демонструє стабільні податкові надходження, це зміцнює довіру до неї з боку донорів, інвесторів та партнерів»,  – сказав Руслан Кравченко.    
    Важливо: такий вагомий результат досягнутий навіть попри перенесення частини надходжень з 2025 року в попередній період. Зокрема, у 2024 році банківські установи авансово сплатили майже 13 млрд грн податку на прибуток – ці кошти мали б надійти у березні 2025-го.
    Інформація розміщена на вебпорталі ДПС України за посиланням


    https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/883969.html

     


    Алгоритм розрахунку податкової знижки за навчання

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що триває Деклараційна кампанія 2025.
    За витратами, понесеними у 2024 році громадяни – платники податку на доходи фізичних осіб (ПДФО, податок) мають право на отримання податкової знижки. Для отримання податкової знижки податкова декларація про майновий стан і доходи за наслідками 2024 року подається платником по 31 грудня 2025 року (включно).
    Нагадуємо, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).
    Порядок застосування податкової знижки визначений ст. 166 ПКУ.
    Для розрахунку податкової знижки, зокрема за навчання, визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої заробітної плати на суму страхових внесків до Накопичувального пенсійного фонду загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а також на суму податкової соціальної пільги (ПСП) за її наявності. Інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих ПСП та утриманого ПДФО фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця.
    Визначається сума (вартість) витрат платника податку – резидента, дозволених до включення до податкової знижки на підставі підтверджуючих документів.
    Сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку, розраховується наступним чином. Із суми ПДФО, утриманого (сплаченого) із заробітної плати за рік, віднімаємо суму ПДФО, визначену як добуток бази оподаткування, зменшеної на суму понесених платником податку витрат на оплату за навчання, та ставки податку.
    Водночас, у разі отримання платником протягом звітного року доходів у вигляді заробітної плати, які оподатковувалися за різними ставками податку, сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання, розраховується шляхом визначення часток (у відсотках) доходу, оподаткованих за різними ставками ПДФО, в загальній сумі річного загального оподатковуваного доходу.

     

     

    Інформаційні джерела та сучасні формати комунікацій
    податкової служби Дніпропетровщини

    Оперативне та якісне інформування платників про новації законодавства та результати діяльності податкової – важливий напрямок роботи Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС).
    Саме для цього створені та функціонують інформаційні ресурси податкової служби області, а саме:
    - субсайт «Головне управління ДПС у Дніпропетровській області» вебпорталу ДПС України;
    - сторінка «ДПС у Дніпропетровській області» у соціальній мережі Facebook;
    - сторінка «Головне управління ДПС у Дніпропетровській області» на YouTube-каналі.
    Сучасним форматом спілкування органів податкової служби з платниками є комунікаційна податкова платформа. Її основне призначення – оперативне та результативне вирішення питань платників. Якщо у платника є питання у сегменті податкового законодавства, що потребують детальних роз’яснень або які необхідно оперативно вирішити, то платник може звернутись на створену окрему електронну скриньку комунікаційної податкової платформи ГУ ДПС (dp.ikc@tax.gov.ua). Також, за темами, які потребують роз’яснень та знаходяться у компетенції податкового органу, можна звернутись на цю платформу з пропозицією провести зустріч.
    Для інформаційної підтримки платників у податковій службі Дніпропетровщини також працюють номери телефонів «гарячих ліній», за якими можна отримати консультації за напрямками роботи (https://dp.tax.gov.ua/kontakti/), зокрема:

    ► «гарячі лінії» для надання консультацій платникам податків у ГУ ДПС
    https://dp.tax.gov.ua/okremi-storinki/informatsiya--scho-oprilyudnyuetsya-rozporya/771495.html;
    ► номери телефонів «гарячих ліній» ГУ ДПС стосовно декларування громадянами та самозайнятими особами отриманих доходів
    https://dp.tax.gov.ua/okremi-storinki/informatsiya--scho-oprilyudnyuetsya-rozporya/746766.html;
    ► перелік «гарячих ліній» ГУ ДПС з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН
    https://dp.tax.gov.ua/okremi-storinki/informatsiya--scho-oprilyudnyuetsya-rozporya/638985.html;
    ► перелік додаткових «гарячих ліній» з питань погашення податкового боргу та видачі довідок про відсутність заборгованості
    https://dp.tax.gov.ua/okremi-storinki/informatsiya--scho-oprilyudnyuetsya-rozporya/655652.html.
    Звертаємо увагу, що під час повітряної тривоги номери телефонів «гарячих ліній» не працюють.
    Інформаційні джерела ГУ ДПС – це оперативне доведення до платників новацій та норм законодавства, а також останніх податкових новин.
    Користуйтесь інформаційними джерелами ГУ ДПС та приєднуйтесь до команди підписників сторінок ГУ ДПС у Facebook та на YouTube-каналі!


    За яких умов можлива реалізація алкогольних напоїв кінцевому споживачу з доставкою, у т. ч. сторонньою кур’єрською службою?

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що реалізація алкогольних напоїв кінцевому споживачу з доставкою, у т. ч. сторонньою кур’єрською службою можлива:
    ► у разі внесення плати кінцевим споживачем за отримані алкогольні напої кур’єрській службі за наступних умов:
    - наявності ліцензій на право оптової торгівлі алкогольними напоями у продавця та ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями у кур’єрської служби;
    - наявності у кур’єрської служби місця здійснення роздрібної торгівлі (приміщення торговельною площею не менше 20 кв. метрів), яке обладнане реєстраторами розрахункових операцій та/або програмними реєстраторами розрахункових операцій;
    - забезпечення дотримання вимог ст. 71 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817);
    ► у разі внесення плати кінцевим споживачем за отримані алкогольні напої продавцю за таких умов:
    - наявності ліцензії на роздрібну торгівлю у безпосереднього продавця алкогольних напоїв;
    - наявності у продавця місця здійснення роздрібної торгівлі (приміщення торговельною площею не менше 20 кв. метрів), яке обладнане реєстраторами розрахункових операцій та/або програмними реєстраторами розрахункових операцій;
    - забезпечення дотримання вимог ст. 71 Закону № 3817.


    Заповнення заяви за формою № 1-ОПН

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що відповідно до п. 64.5 ст. 64 Податкового кодексу України та п. 3.4 розд. ІІІ, п. 4.4 розд. IV Порядку обліку платників податків і зборів (далі – Порядок № 1588) для взяття на облік нерезидента (іноземної компанії, організації) до контролюючого органу подається Заява нерезидента (для іноземної юридичної компанії, організації або її відокремленого підрозділу) за формою № 1-ОПН (далі –                  Заява за ф. № 1-ОПН), наведена у додатку 6 до Порядку № 1588, з копіями документів (з пред’явленням оригіналів).
    Заява за ф. № 1-ОПН має примітки, які роз’яснюють питання заповнення заяви.
    Порядок подання та заповнення заяви визначені також п.п. 4.4 та 4.11 розд. IV, розд. V, п.п. 9.2 та 9.3 розд. ІХ Порядку № 1588.
    Взяття на облік, внесення змін, зняття з обліку відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій здійснюється на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Такі відокремлені підрозділи подають Заяву за ф. № 1-ОПН лише у випадку подання зміни даних про осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку.
    Під час подання Заяви за ф. № 1-ОПН з позначкою «Зміна відповідальних осіб: керівника та/або особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» заповнюються розділи I, III, IV, VII та/або VIII.

     


    Податковий борг, що перевищує 1 млн грн, з дня вручення платнику податкової вимоги несплачений протягом 240 к. д.:
    обмеження для керівника боржника

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
    У разі несплати протягом 240 календарних днів з дня вручення платнику податків податкової вимоги суми податкового боргу, що перевищує 1 млн грн, контролюючий орган може звернутися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента – боржника за межі України – до погашення такого податкового боргу (далі – тимчасове обмеження).
    Контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня з дня отримання рішення суду:
    - інформує про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, в порядку обміну інформацією, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони державного кордону;
    - розміщує відповідну інформацію в Реєстрі керівників платників податків – боржників.
    Закінчення дії тимчасового обмеження здійснюється у разі погашення суми податкового боргу, зазначеної у рішенні суду, у зв’язку з якою було застосовано таке обмеження, або у разі отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про зміну керівника юридичної особи або постійного представництва нерезидента-боржника, або у разі початку судових процедур у справах про банкрутство стосовно такого боржника.
    Довідково: ст. 87 глави 9 Податкового кодексу України.


    Камеральна перевірка: порядок проведення

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
    Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
    Нагадуємо, що згідно з абзацами першим – третім п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПКУ камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій, даних Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального та Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.
    Статтею 76 ПКУ визначено порядок проведення камеральної перевірки.
    Пунктом 76.1 ст. 76 ПКУ передбачено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.
    Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
    Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова.
    Камеральні перевірки податкових декларацій або уточнюючих розрахунків проводяться головними управліннями ДПС в областях та м. Києві, міжрегіональними управліннями ДПС по роботі з великими платниками податків, у яких перебувають на обліку платники податків, протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, – за днем їх фактичного подання.
    За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.