Громадяни України, незалежно від зміни політичної кон’юнктури в державі, повинні мати можливість реалізовувати свої права на житло. Про це йшла мова під час круглого столу «Реалізація державної житлової політики в Україні: реалії та перспективи», який відбувся 16 жовтня в ІА «Укрінформ».
Зокрема, перший заступник Голови ВА «Укрмолодьжитло» Сергій Комнатний звернув увагу учасників заходу на те, що в країні спостерігається тенденція, коли з кожною зміною влади відбувається згортання діючих програм житлового забезпечення, а розробка та впровадження нових програм чи фінансово-кредитних механізмів часто відбувається без вивчення досвіду раніше існуючих програм та міжнародного досвіду.
«Прикро, що фінансування діючих житлових програм відбувається за залишковим принципом. Видатки за більшістю програм є незахищеними статтями бюджету. І сьогодні ми маємо майже повне секвестрування бюджетних житлових програм та не маємо перспективи розробки нових або вдосконалення існуючих», - зазначив Сергій Комнатний.
Також перший заступник Голови ВА «Укрмолодьжитло» висловив сподівання, що народні обранці, які після цьогорічних позачергових виборів займуть крісла народних депутатів у Верховній Раді, не забудуть про таке важливе питання, як житлове забезпечення громадян України.
Водночас, Заступник Голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Іван Парух, який брав участь у заході, звернув увагу присутніх на те, що серед усіх учасників виборчого процесу лише п’ять політичних сил декларують програмні наміри щодо підтримки молоді у вирішенні житлового питання.
«З 29-ти політичних сил - суб’єктів виборчого процесу лише 5 декларують програмні наміри щодо підтримки молоді у вирішенні житлового питання. Жодне з політичних об’єднань, які згідно з соціологічними дослідженнями, долають на виборах прохідний бар’єр та потрапляють до складу Верховної Ради, не приділяють ніякої уваги проблемі житлового забезпечення молоді», - наголосив Іван Парух.
У свою чергу, заступник Голови Федерації профспілок України Євген Драп'ятий зазначив, що державі слід розвивати напрямок доступного житла.
«Державі слід пропрацювати з міжнародними інститутами найкращі практики забезпечення громадян, зокрема, молоді житлом. Ми маємо пам’ятати, що ефективне та масове забезпечення молоді доступним житлом дає державі перспективу», - зазначив Євген Драп’ятий.
e-finance.com.ua