• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Золота українська Земля
    2014-11-26 15:23:02

    Державне регулювання процесів експлуатації земельних ресурсів стало особливо актуальним у зв’язку з тим, що на основній частині землі сільськогосподарського призначення в Україні нині господарюють не власники, а орендарі. Зрозуміло, що вони передусім дбають про прибуток, а не про збереження чужої землі та довкілля. Тому великий вплив на екологічну ситуацію, стан земель справляє комплекс агротехнічних та меліоративних робіт, які проводяться господарствами.Сьогодні вже відомо низку причин, які дають змогу стверджувати, що землекористування не треба вважати екологічно безпечним і ефективним, а саме:
     не правильне або понад нормальне внесення органічних та хімічних добрив призводить не лише до забруднення навколишнього середовища, а й до загибелі цих же рослин, зниження їх урожайності.
     відсутність оптимального співвідношення сільськогосподарських угідь, посівних площ, розміщення культур без достатнього врахування грунтово-екологічних умов їхнього вирощування, розорювання силових земель і заплав річок;
     недосконалий рівень грунтооброблювальної техніки;
     низький рівень використання орних земель через відсутність агро-, гідротехнічних та агролісомеліоративних заходів;
    Не можна вважати ефективним господарем сучасного орендаря, який в Україні переважно отримує земельну ділянку на строк до 5 років, і для якого земля стає економічним ресурсом. Цілком природно, що за порівняно невеликий строк оренди землекористувач намагається максимізувати власні прибутки шляхом вирощування лише тих сільськогосподарських культур, поточна ринкова кон’юнктура цін на які здатна забезпечити найвищу рентабельність виробництва (пшениця, соняшник, рапс, ячмінь,кукурудза тощо), відверто нехтуючи при цьому вимогами еколого-безпечного землеробства. Орендар, як правило, не має стійкої економічної мотивації на збереження та відтворення родючості ґрунтів орендованих ділянок, а впровадження і дотримання сівозмін, внесення добрив і проведення меліорацій,знижуватимуть прибутковість бізнесу.
    Кризисна ситуація в агросфері призвела до того, що у багатьох країнах була прийнята система законодавчих актів з охорони землі, екологічного регулювання основних видів діяльності в аграрному виробництві. Були створені спеціальні державні служби, які шляхом дорадництва, різних премій і штрафів, зниження податків, пільгових кредитів, дотацій, цільових державних інвестицій допомагають орендарям дотримуватися вимог агроекології.
    В Україні роботу з формування агрокультури і впровадженню таких методів може і повинно проводити Міністерство аграрної політики та продовольства України. Цьому може сприяти також упровадження спеціальних мір економічного стимулювання, розробка державних програм, та залучення інвестицій.
    Слід зазначити, що проблемою запобігання забрудненню та зниження родючості ґрунтів займається багато науково-дослідних інститутів. Складено рекомендації щодо вдосконалення технології розробки покладів корисних копалин і виробництва, а також сільськогосподарського освоєння встановлених площ, проведено дослідження з рекультивації порушених територій, однак вони ще не скоординовані.
    Основою вирішення вище згаданих проблем мають стати великі господарства з оптимальним розміром землекористування, що здатні застосовувати сучасні високі технології, енергонасичену техніку, добрива, біологічні препарати, і при цьому спрямовувати частину прибутків на розв’язання екологічних проблем. Система таких господарств створить середовище для ринкової конкуренції і водночас зможе підтримувати місцеві бюджети.
     Зусилля органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та державного контролю за економічною концентрацією земель (в т.ч. на правах оренди) є недостатнім для вирішення проблем які складаються в першу чергу з причини недостатнього фінансування екологічних програм та заходів. Водночас зарубіжний та й власний досвід свідчить про те,  що певні екологічні проблеми можна вирішити і реалізувати за участю громадськості, місцевих громад, за підтримки влади, підприємців, фінансових та комерційних структур, цільових фондів.

    Департамент аграрної політики

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.