• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Експерт розповіла, що відбувається на ринку нерухомості і коли чекати знижок
  Опубликовано: 2020-09-16 09:15:14

  Первинний ринок нерухомості відновив свою активність після коронакризи. У коментарі УНН експерт ринку Вікторія Берещак розповіла, коли варто очікувати вихід великих проектів і чи будуть забудовники пропонувати знижки.

  “Є гарна приказка: вирішувати квартирне питання варто тоді, коли воно виникає. Сидіти на „валізі грошей“ і чекати цінопаду на первинному ринку нерухомості рішення не з кращих, враховуючи, що на даний момент ми спостерігаємо повільне, але впевнене відновлення платоспроможного попиту і купівельної активності на ринку нерухомості, а середньозважена вартість квадратного метра за місяць збільшилася на 5%.

  Воно й зрозуміло: після тривалих карантинних обмежень та весняної плутанини ринок уже більш-менш адаптувався до посткоронавірусної реальності. Сформувався стійкий відкладений попит, який зараз конвертується в операції.

  Забудовники зі стійкою моделлю і фінансовим ресурсом впевнено продовжували будувати навіть в період обвалених на 60-70% продажів, а тепер збирають в скарбничку лояльності укладені угоди”, — вважає Берещак.

  На її думку, зараз відбувається балансування попиту і пропозиції: багато забудовників осмислено не поспішають виводити на ринок великі проекти, фокусуючи свою увагу на будівництві та реалізації розпочатого в портфелі.

  “Платоспроможний попит перерозподіляє свою увагу і все активніше фокусується на ретельному підборі середовища для життя. На перший план в умовах вибору девелопера виходить — темпи будівництва, терміни, репутація, якість проектів, формат новобудови, локація, ціновий діапазон, фінансові інструменти покупки (розстрочка, іпотека)”, — перерахувала пріоритети покупця експерт.

  Вона зазначила і важливість іпотечного кредитування, зокрема поява іпотечних програм під 10% річних, що стимулюють угоди на первинному ринку.

  “Банки фіксують зростання місяць до місяця з кінця травня число заявок по кредитах на житло в межах 60%. Говорити про масову іпотеку не доводиться, поки хоча б кожна четверта угода не буде укладатися за допомогою фінансування банку, 10% річних не будуть фіксованими на весь термін кредиту, а сума першого внеску не опуститься хоча б до 15-20% від вартості квартири (зараз 30-40%)”, — описала Берещак ситуацію з іпотекою.

  Що стосується цін, то, на її думку, за сприятливого розвитку подій, а саме в разі відсутності непередбачених негативних сценаріїв, пов’язаних з другою хвилею карантину, погіршенням економічної ситуації в країні, падінням реальних доходів населення ціни на первинному ринку будуть в коридорі 1-3% в залежності від курсових коливань і загальноринкової ситуації.

  “Найбільші дисконти варто чекати в другій декаді осені-грудні. Цілком очікувано, що вони будуть досягати 20%. Зараз ринок ще працює з відкладеним попитом і прогрітим за період ізоляції покупцем. Але цей ресурс рано чи пізно вичерпається, а поява нової когорти тих, хто може дозволити собі купівлю квартири, безпосередньо залежатиме і від економічної ситуації в країні, і від стабільності на ринку нерухомості, і від умов покупки і цінової політики забудовників”, — зазначила експерт, додавши, що в сегментах комфорт+ і бізнес при грамотному поєднанні локації, концепції, позиціонування і високих темпів будівництва зростання ціни можливий за період осені на 5-7% і вище.

  Антоніна Карташева

  Источник: УНН

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.