• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Які відомості про ФОП платника ЄП вносяться до реєстру платників ЄП?
    2014-03-07 10:24:43

    Які відомості про ФОП платника ЄП вносяться до реєстру платників ЄП?

    Відповідь: Відповідно до п. 299.7 ст. 299 Податкового кодексу України до реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку:
    1) прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відповідну відмітку у паспорті);
    2) податкова адреса суб’єкта господарювання;
    3) місце провадження господарської діяльності;
    4) обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності;
    5) ставка єдиного податку та група платника податку;
    6) дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
    7) дата реєстрації;
    8) види господарської діяльності першої та другої груп;
    9) дата анулювання реєстрації.

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    Які ставки єдиного податку встановлюються для ФОП першої - третьої груп та п’ятої групи?

    Відповідь: Відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

    Пунктом 293.2 ст. 293 Податкового кодексу передбачено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
    1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
    2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

    Згідно із п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу відсоткова ставка єдиного податку для третьої групи платників єдиного податку встановлюється у розмірі:
    3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом;
    5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
    Відповідно до п.п. 293.3.2 п. 293.3 ст.293 Податкового кодексу для п’ятої групи платників єдиного податку відсоткова ставка встановлюється у розмірі:
    5 відсотків доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом;
    7 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

    Для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному п.п. 2 п.п. 293.3.1 або п.п. 2 п.п. 293.3.2 п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу.

    Згідно з п. 293.4 ст. 293 Податкового кодексу ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої і п’ятої груп у розмірі 15 відсотків:
    1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у п.п. 1, 2, 3 і 5 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу;
    2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;
    3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;
    4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

    У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності (п. 293.6 ст. 293 Податкового кодексу).

    У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7 ст. 293 Податкового кодексу).

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    Які є підстави для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника ЄП?

    Відповідь: Відповідно до п. 299.6 ст. 299 Податкового кодексу України підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку є виключно:
    1) невідповідність такого суб’єкта вимогам, встановленим ст. 291 Податкового кодексу;
    2) наявність у суб’єкта господарювання, який утворюється у результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;
    3) недотримання таким суб’єктом вимог, встановлених п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу.

    У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку контролюючий орган зобов’язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання суб’єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб’єктом господарювання у встановленому порядку (п. 299.5 ст. 299 Податкового кодексу).

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    Як ФОП – платнику ЄП відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування?

    Відповідь: Відповідно до п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України відмова від спрощеної системи оподаткування здійснюється в порядку, визначеному п.п. 298.2.1 - 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу.

    Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву (п.п. 298.2.1 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу).

    Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (п.п. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу). 

    Відповідно до п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом, у таких випадках та в строки:
    1) у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку першої - третьої груп та нездійснення такими платниками переходу на застосування іншої ставки - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
    2) у разі перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого п.п. 5 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу, платниками єдиного податку першої - третьої груп, які використали право на застосування інших ставок, встановлених для п’ятої групи, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
    3) у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку п’ятої групи - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
    4) у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у п. 291.6 ст. 291 Податкового кодексу9, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків;
    5) у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми;
    6) у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення;
    7) у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності;
    8) у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів.

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    Де можливо взяти програмне забезпечення по формуванню та подачі платниками податків податкової звітності?

    Відповідь:Доопрацьоване відповідним чином безкоштовне програмне забезпечення по формуванню та подачі платниками податків податкової звітності, податкових накладних та реєстру податкових накладних в електронному вигляді розміщено на субсайті ГУ Міндоходів у м. Києві в розділі "Електронна звітність" > "Платникам податків про електронну звітність" > "Програмне забезпечення".

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    Що це таке «Пакет звітних документів»?

    Відповідь: Відповідно до наказу Міндоходів від 09.10.2013 № 561 «Про внесення змін до формату (стандарту) електронного документа звітності платників» з 1 листопада 2013 року запроваджено пакетне приймання звітності в електронному вигляді паралельно з існуючою технологією.

    Пакет звітних документів – це певний перелік документів одного типу чи різних типів, що подаються суб’єктом в одному звітному періоді. Пакет повинен містити основний документ звітності та необхідні додатки до нього. Фізично пакетом документів є набір ХМL-файлів, які називаються згідно з форматом (стандартом) електронної звітності.

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    В «Електронному кабінеті платника» впроваджено сервіс: «Звітність», для чого він призначений?

    Відповідь:Сервіс «Звітність» забезпечує користувачу можливість:
    - створення пакету податкової звітності (декларації з додатками) або імпорту з бухгалтерських програм;
    - перевірки створеної або зімпортованої звітності на наявність арифметичних помилок;
    - вибору органу Міндоходів до якої має бути подана звітність;
    - подання звітності в режимі реального часу з отриманням квитанції про її прийняття/неприйняття;
    - перегляду поданої звітності (незалежно від способу її подання) тощо.

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    Які в 2014 році відбулись зміни для реєстрації платників ПДВ?

    Відповідь: Починаючи з 1 січня 2014 відповідно до вимог Податкового кодексу України, реєстрація платників ПДВ здійснюється на підставі:
    - реєстраційних заяв у паперовому вигляді, поданих до органів Міндоходів;
    - електронних копій реєстраційних заяв, виготовлених шляхом сканування, які передаються державним реєстратором до органів Міндоходів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»;
    - реєстраційних заяв, поданих засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

    Зазначені зміни внесені Законом України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».

    Також відповідно до оновленої редакції  передбачено:
    - оприлюднення на єдиному державному реєстраційному веб-порталі та офіційному веб-сайті Міндоходів даних про реєстрацію суб'єктів господарювання платниками ПДВ в органах Міндоходів (зміни до пункту 183.13 статті 183, пункту 209.10 статті 209 Податкового кодексу);
    - відміну свідоцтв про реєстрацію платників ПДВ та забезпечення права платників ПДВ отримати витяги із реестру платників ПДВ в органах Міндоходів (зміни до пункту 183.9 статті 183 Податкового кодаксу).

    Процедури та строки реєстрації платників ПДВ у 2014 році не відрізняються від процедур та строків, що діяли у 2013 році.

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    З якого періоду можна звертатись зі скаргою на постачальника протягом 60 календарних днів?

    Відповідь: Починаючи з 1 січня 2014 року, відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України у випадку відмови постачальника товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, право покупця додати до податкової декларації з ПДВ заяву із скаргою на постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту, зберігається за ним протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі.

    Зазначені зміни внесено Законом України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    Як подається звітність про контрольовані операції?

    Відповідь: Платники податків, які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати Звіт про контрольовані операції до 1 травня року, наступного за звітним (граничний термін подання – 30 квітня 2014 року), в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

    Подання Звіту із запізненням прирівнюється до неподання і тягне за собою штрафні санкції.

    Форму Звіту про контрольовані операції та Порядок його заповнення затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.11.2013 р. № 669.

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    Яка передбачена відповідальність за порушення порядку передачі електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків РРО?

    Відповідь: Порядок і механізм передачі електронних копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків Реєстраторів розрахункових операцій дротовим та бездротовим зв’язком до органів державної податкової служби, для суб’єктів господарювання, які використовують РРО, затверджено наказом Мінфіну України від 08.10.2012 № 1057.

    Починаючи з 1 січня 2014 року відповідно до статті 120 Податкового кодексу України за неподання до органів Міндоходів звітності, пов’язаної із застосуванням розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку застосовується штраф розміром десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 170 гривень, а у разі повторного застосування штрафних санкцій, пов’язаних з неподанням або несвоєчасним поданням звітності протягом року, сума штрафу зростає до 1020 гривень.

    ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.