• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • НБУ должен согласовать нормы валютного регулирования
    2014-05-12 10:14:08

    Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» звернулася до Національного банку України із пропозиціями щодо необхідності узгодження вимог різних нормативних актів НБУ у сфері валютного регулювання з метою усунення існуючих перешкод при їх практичному застосуванні. Це дозволить фінустановам однозначно тлумачити нормативні вимоги та забезпечить чіткий механізм здійснення операцій в інвалюті з банками-нерезидентами.

     

    Зокрема, потребують термінового вирішення проблеми подальшого практичного виконання банками вимог щодо продажу валютних надходжень на коррахунки банків-нерезидентів, встановлені Постановою НБУ від 14.11.2013 року № 453 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті» (далі – постанова), термін дії якої закінчується 17 травня 2014 року.

           

    Так, постановою встановлено норму щодо обов'язкового продажу на національному міжбанківському валютному ринку надходжень в інвалюті з-за кордону на користь юросіб, які не є уповноваженими банками України. Тобто, вимога обов'язкового продажу розповсюджується на банки-нерезиденти, які мають відкриті коррахунки всередині країни. Відповідно до встановлених норм, на дані рахунки зараховуються валютні кошти з-за кордону на користь нерезидентів (у т.ч.  самого банку-нерезидента) та за міжбанківськими операціями з іншими банками-нерезидентами через їх власні коррахунки.

     

    Таким чином, зазначені вимоги постанови та норми режиму рахунку, вимагають здійснювати обов'язковий продаж надходжень в інвалюті на лоро-рахунки банків-нерезидентів на користь будь-яких клієнтів-нерезидентів, які можуть взагалі не мати відкритих поточних рахунків в уповноважених банках України, за власними міжбанківськими операціями в іноземній валюті з іншими банками-нерезидентами, тощо.

             

    УКБС зазначає, що це  ускладнює діяльність вітчизняних банків, оскільки на сьогодні відсутній порядок продажу таких надходжень на лоро-рахунки банків-нерезидентів. Адже не визначено а ні транзитні рахунки для зарахування інвалюти та гривні від її продажу, а ні механізм подальшого зарахування отриманої  гривні з урахуванням виду надходження.

     

    Тому для усунення суттєвих проблем практичного виконання даної вимоги уповноваженими банками України у разі продовження терміну дії постанови на новий строк (після 17.05.2014 р.) УКБС пропонує не розповсюджувати норму щодо обовязкового продажу на банки-нерезиденти, які мають валютні коррахунки в країні.

     

    Крім цього, експерти УКБС звернули увагу на необхідність врегулювання механізму здійснення міжбанківських угод на міжнародних ринках між уповноваженими банками та банками-нерезидентами. Зокрема, слід чітко визначити, чи розповсюджуються вимоги постанови на операції залучення міжбанківських депозитів в інвалюті від банків-нерезидентів (як на строк до одного року, так і на строк понад рік), які уповноважені банки проводять на підставі пункту Генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій щодо залучення та розміщення інвалюти на міжнародних ринках.

     

    У разі нерозповсюдження вимог  постанови  на дані операції та у випадку продовження терміну її дії (після 17.05.2014 р.) УКБС пропонує виключити із суб’єктів, на які поширюється норма щодо обов’язкового продажу, банки-нерезиденти та уповноважені банки, які розміщують/отримують надходження в інвалюті за короткостроковими та довгостроковими міжбанківськими депозитними угодами.

     

    «Врахування пропозицій УКБС щодо роботи з лоро-рахунками сприятиме суттєвому збільшенню обсягів залучених від банків-нерезидентів валютних ресурсів, враховуючи нещодавно запроваджену Нацбанком нульову ставку резервування за коштами, залученими від нерезидентів на строк до 183 днів – зауважила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Це зменшить існуючий дефіцит поточної ліквідності та підвищить платоспроможність банків України, що є вкрай важливим в поточних умовах суспільної нестабільності».

     

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.