6 серпня 2014 року на засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк презентував комплексний план змін у податковій системі.
Однією з головних цілей податкової реформи є детінізація економіки. За інформацією різних джерел, нині «в тіні» працює до 50% бізнесу. Більше того, незадовільний стан з виплатою «білих» зарплат створює проблеми з фінансуванням пенсійної системи. Однак зменшення ставок цього податку та єдиного внеску можливе лише за умови збільшення кількості реальних платників, а не оптимізованих податків.
Відповідно до запропонованої податкової реформи, в Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9. Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований всього на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції.
Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.
З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Запропоновані Урядом зміни сприятимуть детінізації економіки, спростять процес звітування та зменшать витрати ресурсів держави на адміністрування податків.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
e-finance.com.ua