Іноземні запозичення і співпраця з Міжнародним валютним фондом – необхідний фактор стабілізації економічної ситуації в Україні. Обов’язковою умовою ефективності цього процесу має бути цільове використання цих запозичень задля модернізації виробництв, втілення програм енергозаміщення та енергоефективності. Одночасно держава повинна докласти максимальних зусиль для підтримки вітчизняного виробника, збереження робочих місць, а відтак і підтримання платоспроможності населення на високому рівні. Таке, коментуючи останні домовленості уряду України з МВФ, заявив в ефірі телеканалу «Рада» народний депутат, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.
«В Україні зараз одразу кілька серйозних загроз, зокрема і дефолту, непроста ситуація і з золотовалютним резервом – він безпрецедентно малий, на економіку тисне девальвація гривні. При всьому цьому, мені здається, у переговорах з МВФ ми недостатньо жорстко захищаємо життєво важливі інтереси України та українських громадян. Я вважаю, що критеріями ефективності держави і державної політики є платоспроможність громадян і активність внутрішнього ринку. І коли внутрішній ринок в стагнації, немає платоспроможного попиту, немає стимулів для виробництва продукції та послуг, а МВФ при цьому вимагає від нас збільшення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, енергоносії – це вкрай небезпечна ситуація», - вважає Кінах.
На думку президента УСПП, в основу будь-яких реформ треба закладати саме здатність населення споживати послуги і товари. Тому одночасно з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом треба якомога швидше відновити і сприятливий інвестиційний клімат в країні – як для національних, так і для закордонних інвесторів. «Приватні інвестиції – це основа розвитку економіки. Україні зараз недостатньо просто триматися на плаву – нам треба розвиватися і рости, бо віддавати чималі міжнародні борги все ж доведеться», – зауважив народний депутат.
e-finance.com.ua