Громадські активісти на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі прозвітували щодо витрачених добровільних внесків, вони зібраних за перші 6 місяців відкритого доступу до Межигір’я, резиденціі колишнього президента Януковича. Вони також зазначили, що фінансово комплекс може бути самодостатнім та приносити прибуток. «Наразі Межигір’я – це чудовий приклад самоорганізації громади, утримання комплексу та його функціовання можливе за рахунок самого місця і не потребує витрат з державного бюджету», – повідомив Денис Тарахкотелик, комендант Межигір’я.
Зі слів пана Тарахкотелика, за півроку відкритого доступу до Межигір’я було зібрано 5,652 000 гривень, з яких 1,934,000 гривень було витрачено на допомогу бійцям батальйонів в зоні проведення антитерористичної операції на сході України. Інші 2,640,000 грн витрачені на компенсацію людям, які обслуговують Межигір’я та на утримання техніки, яка працює на території комплексу. Ще 974,000 грн витрачено на допомогу переселенцям із зони АТО, які тимчасово проживають на території комплексу.
«На території комплексу споруджено дитячий майданчик, будується капличка коло храму, і якщо на початку сюди приїздили на екскурсію, то вже зараз все частіше приїздять на відпочинок. Ми розуміємо, що сезон підходить до кінця, але в нас є плани, як забезпечити притік людей», – заявив Денис. Він розповів про плани створення українського Діснейленду, з українськими героями, про практичне використання господарських частин комплексу та інші ідеї, які б перетворили територію резиденції на прибуткову. Але все це залишається планами, оскільки в Межигір’я досі немає юридичного статусу. Це пов’язано з тим, що й досі триває слідство у відношенні екс-президента Віктора Януковича, і все майно знаходиться під арештом.
e-finance.com.ua