Констатувала заступник начальника ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Ліліана Грабовська на прес – конференції, що відбулась днями в столичній податковій для представників районних засобів масової інформації.
Продовжуючи прес - конференцію, Ліліана Володимирівна зазначила, що платники податків Шевченківського району щомісяця відраховують до 500 мільйонів гривень ЄСВ. Зокрема, у листопаді платники району перерахували до держбюджету 519,6 мільйонів гривень єдиного внеску.
«Тенденція до збільшення надходжень ЄСВ, яка простежуються із місяця в місяць, – ознака достатньо високої податкової дисципліни громади», - наголосила Л.Грабовська.
Ліліано Володимирівно, що нового відбудеться в адмініструванні ЄСВ з реформою?
Як відомо, Урядова модель реформування ЄСВ передбачає зменшення фіскального тиску на тих працедавців, які виплачуватимуть офіційну високу заробітну плату та спрямована на детінізацію та боротьбу з зарплатою у «конвертах».
Зокрема, передбачається, що ставки єдиного соціального внеску будуть значно нижчими, що допоможе вивести заробітну плату з «тіні».
«Реформи, які пропонуються, спрямовані на те, щоб зробити прозорішу та легшу систему адміністрування податків»,– наголосила Ліліана Грабовська.
Які умови створено в ДПІ для подання звітності з єдиного соціального внеску?
Для зручності платників у податковій інспекції працює Центр обслуговування платників, в якому створено умови для подання звітності з єдиного соціального внеску, а також отримання консультації стосовно нарахування та заповнення звітності. Розміщено усю необхідну інформацію з єдиного внеску, а саме: реквізити рахунків, інструкції щодо порядку сплати, формування та подання звітності, зразки бланків звітності та ін. Для дистанційного звітування платникам потрібно завантажити відповідне програмне забезпечення та безкоштовно отримати цифровий підпис в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів.
Нагадаю, що акредитований Центр сертифікації електронних ключів працює за адресою провулок Політехнічний, 5а, Цетро обслуговування платників, кімната 7.
Ліліано Володимирівно, що Ви скажете стосовно адміністрування військового збору?
Це важливе і актуальнне питання сьогодення. Хочу нагадати, що військовий збір було впроваджено із 3 серпня 2014 року. Ставка збору складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Сплачувати його повинні фізичні особи – резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, а також податкові агенти.
Впродовж серпня-листопада 2014 року платниками податків Шевченківського району столиці перераховано до державного бюджету 69,3 мільйонів гривень військового збору. Лише у листопаді на потреба армії надійшло 19,2 млн. грн.
«Ці кошти спрямовуються не лише на фінансування армії, але й сприяють підвищенню її боєготовності та зміцнення обороноздатності держави. Дякую всім платникам за сумлінність та відданість свої країні», - зазначила на завершення Ліліана Володимирівна.
ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
e-finance.com.ua