Днями в ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві відбулась прес – конференція в. о. начальника ДПІ Зайченка Олександра Петровича на тему: «Легалізація виплати заробітної плати».
«Пріоритети нашої роботи незмінні, а об’єднання усіх функцій, пов’язаних з адмініструванням податкових, митних платежів та адміністрування єдиного внеску веде до спрощення всіх процедур, пов’язаних з веденням бізнесу. Ключовими компонентами змін у податковій системі є зниження навантаження на зарплату та запровадження нових цифрових технологій в адмініструванні податків. Ці заходи і мають стимулювати легальну працю, спростити оплату податків та попередити зловживання», – зазначив Олександр Петрович на початку заходу.
Нестабільна як політична, так і економічна ситуація в країні змушує багатьох громадян України шукати або нову роботу, або додатковий заробіток. Задля отримання роботи деякі робітники іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну зарплату, не розуміючи, що таким чином, вони крадуть як у держави, так обкрадають і себе.
Проблема легалізації заробітної плати є достатньо серйозною і її вирішення є одним із першочерговим завдань. Хочу наголосити, що на особливому контролі знаходяться підприємства, які мають заборгованість перед працівниками, а також порушують норми Закону України «Про оплату праці» щодо термінів виплати заробітної плати.
Які заходи проводить податкова інспекція щодо виведення заробітної плати «із тіні»?
ДПІ у Шевченківському районі проводить цілий комплекс заходів щодо підприємств, які мають заборгованість перед працівниками по виплаті заробітної плати або виплачують її на рівні або менше мінімальної зарплати.
До речі, дієвим способом впливу на керівників, які не нараховують та не виплачують заробітну плату, при цьому не перераховують до бюджету податок на доходи фізичних осіб, є діяльність робочих комісій.
За результатами таких робочих комісій станом на початок травня поточного року проведено 8 спільних засідань з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) у Шевченківському районі м. Києва при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації, на яких були присутні керівники 117 підприємств, які мають заборгованість із заробітної плати та податку на доходи фізичних осіб, а також нараховують заробітну плату в мінімальному розмірі.
Які результати таких засідань в частині надходжень до бюджету податку на доходи фізичних осіб?
За результатами засідань таких комісій погашено заборгованість із заробітної плати в сумі понад 2222 тис. грн. та податок на доходи фізичних осіб на суму понад 333,4 тис. грн.
Також за січень-квітень 2015 року по 839 підприємствах, які підвищили рівень заробітної плати додатково до бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб у сумі понад 518 тис. грн. та єдиного внеску понад 1297 тис. грн.
Чим ризикує людина, погоджуючись на „тіньову” зайнятість та отримуючи заробітну плату у „ конверті”?
Хочу звернутись до всіх роботодавців! Поважайте своїх працівників та не позбавляйте їх права на отримання соціальних гарантій держави! Перш ніж виплачувати заробітну плату «в конвертах» чи приховувати нелегальних співробітників пам’ятайте, що ви не тільки погіршуєте соціальне становище працівників, але й грубо порушуєте законодавство, а за такі порушення передбачена і адміністративна і кримінальна відповідальність!
Про факти порушення роботодавцями трудового законодавства в частині оплати праці, використання праці «нелегалів» та виплати заробітної плати «в конвертах», громадяни можуть повідомити до управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві за номером: 238-94-52 або 238-02-66.
ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві
e-finance.com.ua