Про це заявив перший заступник Голови ДФС України Сергій Білан під час прес-конференції яка відбулася сьогодні, 4 вересня, у Державній фіскальній службі України.
Він також зазначив, що дану суму сплачено живими коштами до Державного бюджету по кримінальних провадженнях, стягнуто з підприємців в рамках кримінальних проваджень та відшкодовано недобросовісними підприємцями.
Крім того, за результатами роботи, конфісковано товарів та ТМЦ майже на 1 млрд. грн., які, в разі доведення в суді факту їх використання у злочинних схемах, будуть відповідним чином передані до Державного бюджету.
Серед основних напрямів роботи податкової міліції він виділив:
Оновлення кадрового складу. На сьогодні змінено більше 60% керівників і ключових позицій в податковій міліції як в Центральному апараті, так і в регіонах. Звільненню підлягають ті, хто має корупційний шлейф, хто недостатньо активно веде боротьбу з тіньовим бізнесом. Натомість призначають активних, ділових, гідних людей.
Фінансовий напрямок - протидія формуванню незаконного податкового кредиту, боротьба з конвертаційними центрами, з транзитними майданчиками. ДФС введено окрему систему «Сумлінний платник». Це нова система аналізу ризиків, нова система підходів, завдяки роботі якої за 4 місяці було виявлено та зупинено на стадії реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних на суму 92,4 млрд. грн..
Боротьба з незаконним виготовленням та збутом підакцизних товарів. Так, за останні 4 місяці роботи з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму близько 500 млн. гривень.
Контроль за переміщенням товарів через лінію зіткнення в Донецькій і в Луганській областях. У складі підрозділу податкової міліції «Фантом» 172 бойових офіцери несуть чергування на блок-постах на лінії зіткнення та на так званій «зеленці». Даний підрозділ був відзначений як єдиний, який не відмовився від виконання завдань у «нульовій зоні» - зоні між блокпостами сепаратистських формувань і формуваннями збройних сил України.
Робота з громадськістю. Сьогодні на базі ДФС створено 9 секторальних асоціацій з підприємцями. Це представники енергетичного, вугільного, зернового ринку, постачальники побутової техніки та ін. З ними ведеться конструктивний діалог з метою вирішення тих проблем, які існують на ринку.
«Завдання податкової міліції – утримати баланс між інтересами підприємців та інтересами держави, знайти такі форми і методи спілкування для того, щоб не страждали ні ті, ні інші» - наголосив Сергій Білан.
Він також зауважив, що ведеться активна робота щодо реформування податкової міліції у Службу фінансових розслідувань у складі ДФС (альтернативна назва «фінансова поліція»). Зокрема, відповідний законопроект подано на розгляд Уряду. Він передбачає не просто зміну назви, а зміну суті роботи.
«Демілітаризація – це не процес знаходження в пагонах особового складу, це самі форми і методи роботи. Ми фактично перейшли від силових методів до аналітично-адміністративних, посилюємо наш склад аналітиками, спеціалістами-фінансистами» - зауважив Перший заступник Голови ДФС
Для цього, за ініціативою ДФС Урядом прийнято відповідну Постанову, яка дозволяє приймати до лав податкової міліції державних службовців, тобто цивільних осіб - фінансистів, юристів та інших фахівців, які за своїми професійними діловими якостями здатні забезпечити високий рівень виконання завдань, які стоять перед новим реформованим органом.
Ще одна важлива законодавча ініціатива, яка зараз знаходиться на розгляді в Уряді, передбачає можливість надання співробітникам фіскальної служби учасників бойових дій.
«Нові підрозділи фінансових розслідувань – в стані і в змозі виконувати ті завдання, які ставить перед нами Президент і Уряд, і суспільство, в першу чергу, і готові, у співпраці з громадськістю, у співпраці з бізнесом, рухатися вперед, реформуватися і наповнювати Державний бюджет» - підсумував Сергій Білан.
e-finance.com.ua