• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Піднімати акцизний податок для автомобілістів не має сенсу без дієвого механізму контролю за АЗС
    2015-09-08 13:28:27

    У рамках концепції майбутньої податкової реформи, яку впроваджуватиме Міністерство фінансів, автолюбителям доведеться перейти на 5-річний графік поступового наближення ставок акцизного податку до європейського рівні. У результаті, вартість пального має збільшитися щонайменше на 100%, – прогнозує заступник керівника «Публічного аудиту» Андрій Вігірінський.

    «В Європі ставки податків на пальне різні й коливаються від 50 до 70 % у кінцевій вартості для споживача. У нас станом на сьогодні податки в ціні бензину становлять 40 %, а дизпалива – 30 %. Розуміючи таку пропорцію, нескладно передбачити, що навіть при нинішньому здешевленні вартості бареля нафти на міжнародних ринках при умові збільшення акцизу та приведення його у відповідність до європейської вартості, ймовірна вартість пального за 5 років збільшиться удвічі, а якщо і вартість нафти за цей час на міжнародних ринках зросте, то кінцева динаміка збільшення буде ще суттєвішою», – зазначає спеціаліст «Публічного аудиту».

    Поряд з цим, на переконання фахівця, європейський підхід до оподаткування повинен супроводжуватися і європейським процесом ціноутворення.
    «На жаль, сьогодні в Україні фактично відсутня динаміка зміни ціни на готове пальне, пропорційна зниженню вартості нафти на міжнародних торгових біржах, що триває декілька місяців поспіль. Позиція трейдерів про реалізацію залишків, закуплених за старими цінами, є нерівноцінною, оскільки ці залишки мали б бути накопиченими ще навесні, а в той період жоден з них не ризикував закуповувати значні обсяги через різкі коливання гривні на внутрішньому ринку. На сьогодні це в нас можливо, оскільки відсутній дієвий орган контролю, який дозволяє існувати в Україні неконкурентним змовам власників великих АЗС. За відсутності захисту та регуляторної діяльності з боку державних інституцій, автомобілісти стають заручниками картельних змов бізнес-еліт», – стверджує Андрій Вігірінський.

    Він також зазначає, що збільшення цін на пальне неодмінно призведе до зростання вартості пального, що відповідно зумовить подорожчання товарів для населення. Відбудеться це й в разі стягнення доплат із вантажоперевізників, що вже анонсував голова дорожнього департаменту Міністерства інфраструктури Роман Хміль.

    «Якщо ж ця додаткова сплата сприятиме істотному поліпшенню стану дорожнього покриття в країні, вважаємо, що споживачі погодяться перенести її на вартість товарів, що вони купують. Адже, за даними міністерства, наразі 75 % зборів від паливного акцизу по Україні приносять водії легкового транспорту та автобусів. У той же час 80% збитків дорогам завдають вантажівки вагою від 12 до 40 тонн. Проте цікаве інше. В Мінінфраструктури таку доплату позиціонують як альтернативу підвищенню акцизу на бензин для всіх. Дивно, що там не в курсі планів Міністерства фінансів переглядати акцизні ставки на бензин та дизельне паливо», – резюмує він.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.