• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Єдиний соціальний внесок у 2015 році
  Опубликовано: 2015-09-15 09:58:12

  В приміщенні податкової інспекції Дарницького району відбувся безкоштовний семінар на тему: «Єдиний соціальний внесок у 2015 році» під час якого начальник відділу адміністрування єдиного внеску управління доходів і зборів з фізичних осіб Невмержицька Лілія Василівна розповіла про зміни щодо єдиного соціального внеску, зокрема, приділила увагу звільненню від сплати єдиного внеску за себе пенсіонерів – фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку.

  Відповідно до частини четвертої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» звільняються від сплати єдиного внеску фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують згідно із законом пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

  У ст. 1 Закону про пенсійне страхування наведено визначення, що пенсіонер — особа, яка згідно з цим Законом отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім’ї, які отримують пенсію у разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.

  Відповідно до частини першої ст. 9 зазначеного Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду України у солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв’язку з втратою годувальника.

  Статтею 26 Закону про пенсійне страхування визначено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років.

  Зважаючи на неоднакове застосування судом касаційної інстанції частини четвертої ст. 4 Закону № 2464 взаємозв’язку зі ст. 26 Закону про пенсійне страхування, правову позицію з порушеного питання висловив Верховний Суд України.

  У постановах у справах № 21-57а14 та № 21-70а14 Верховним Судом України зазначено, що за змістом частини четвертої ст. 4 Закону № 2464 фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку звільняються від сплати єдиного внеску за себе за умови, що такі особи є пенсіонерами за віком (незалежно від того, досягай вони загального пенсійного віку чи таку пенсію оформлено на пільгових умовах — зі зменшенням віку) та отримують згідно із законом пенсію.

  Особи, яким пенсію за віком призначено відповідно до п. «а» частини першої ст. 13 Закону про пенсійне забезпечення, не є платниками єдиного внеску за себе згідно з частиною четвертою ст. 4 Закону№ 2464, як і особи, які є пенсіонерами за віком на загальних умовах, оскільки зазначена норма не містить будь-яких винятків щодо пенсіонерів за віком.

  У постанові у справі № 21-25а14 Верховним Судом України зазначено, що особи, яким призначено пенсії зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону № 796, є пенсіонерами за віком, і це відповідає Прикінцевим положенням Закону про пенсійне страхування. Таким чином, фізичні особи — підприємці, які отримують зазначену пенсію і застосовують спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на підставі частини четвертої ст. 4 Закону № 2464, проте не позбавлені права сплачувати цей внесок на добровільній основі.

  Відповідно до ст. 2442 Кодексу адміністративного судочинства рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосу­вання судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов’язковим для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.

  Таким чином, фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку звільняються від сплати єдиного внеску за себе за умови, що вони є пенсіонерами за віком незалежно від того, досягли вони загального пенсійного віку чи таку пенсію оформлено на пільгових умовах — зі зменшенням віку (у тому числі особи, яким призначено пенсії відповідно до ст. 55 Закону № 796 та ст. 13 Закону про пенсійне забезпечення). Особи, яким призначено пенсію за вислугу років, скористатися пільгою не можуть. Під кінець семінару присутні мали можливість поставити запитання та обговорити проблемні питання щодо єдиного соціального внеску.

  ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:


  Про джерела погашення податкового боргу за рішенням органу стягнення відповідно до ПКУ  Про надання інформації щодо КЕП  Чи може бути об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування гараж?  Режим офлайн: чи блокується ПРРО у разі перевищення встановлених граничних строків проведення розрахункових операцій?  Страхове відшкодування за пошкоджені основні засоби включається до доходу юрособи – платника єдиного податку третьої групи  Про строки, в які подається податкова декларація ФОП – платника єдиного податку в разі призначення пенсії  До уваги платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які мають об’єкти нерухомості, по яких встановлені нульові ставки  Результатом господарської діяльності ФОП – «загальносистемника» за місяць (квартал, рік) є збиток: особливості заповнення декларації  Оподаткування ПДФО іноземних доходів  Про порядок заповнення Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації
  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.