Державна податкова інспекція у Дарницькому районі ГУ ДФС у місті Києві нагадує, що кожен громадянин, який отримав дохід у вигляді спадщини (подарунку) зобов’язаний задекларувати такий дохід та сплатити податок.
Повідомляємо, що для спадщини і подарунка діють такі ж правила декларування та оподаткування, як для інших доходів фізичних осіб. А згідно зі ст. 174 глави IV Податкового кодексу України, податком обкладаються такі види спадщини, як об’єкти нерухомості; рухоме майно, до якого відносяться антикваріат, твори мистецтва, коштовності, будь-які транспортні засоби, а також інші види рухомого майна; об’єкти комерційної власності: цінні папери, корпоративні права; готівка або гроші на рахунку в будь-якій фінустанові, іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю.
Ставка податку на спадщину залежить від виду успадкованого об’єкта і від ступеня споріднення спадкоємця і спадкодавця. Так, батьки, подружжя і діти (в тому числі усиновлені) є ріднею першого ступеня і, згідно закону, не повинні платити податок на спадщину. Відповідно, вони мають право його не декларувати.
Інші члени сім’ї відносяться до другого ступеня споріднення і зобов’язані сплачувати 5% вартості подарунка або успадкованого об’єкта. Так само, як і всі інші спадкоємці, які не є членами сім’ї.
Зверніть увагу, отримані подарунки наприклад, від сестри або брата також повинні бути задекларовані та оподатковуються 5% податку з суми подарунка. При невчасно поданій (не поданій) декларації сплачується штраф 170 грн.
Звертаємо також вашу увагу на важливий нюанс: якщо спадщину або подарунок отримано від нерезидентів України, то сума податку складе 15% (20%).
Також, одержувачі спадщини або подарунків в 2015 році повинні подати декларацію про доходи і вказати в ній вартість майна чи немайнових прав, отриманих в дар або в спадщину до 1 травня 2016 року, а сплатити податок з такого доходу до 1 серпня 2016 року.
ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві
e-finance.com.ua