ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві інформує щодо практичного застосування понижуючого коефіцієнта (далі за текстом - Коефіцієнт), визначеного пунктом 95 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Для застосування Коефіцієнта потрібно визначити базу нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці (далі - БН(зо)).
БН(зо) - це сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, на яку нараховується єдиний внесок у звітному місяці 2015 року / кількість застрахованих осіб платника у звітному місяці 2015 року, яким нараховано виплати.
При розрахунку Коефіцієнта здійснюється порівняння показників відповідного місяця 2015 року із середньомісячними показниками за 2014 рік, зокрема показника середньої заробітної плати по підприємству в певному місяці 2015 року, який визначався шляхом ділення загальної нарахованої заробітної плати, на яку нараховувався єдиний внесок у відповідному місяці, на кількість працівників, яким вона нарахована.
Особи, що перебувають на лікарняному у зв'язку з вагітністю та пологами, включаються до кількості застрахованих осіб у тому звітному періоді, у якому таким працівникам нараховано допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами.
Відповідно до пункту 3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 7 травня 2015 року за № 508/26953, нарахування єдиного внеску за осіб, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, здійснюється за кожен місяць окремо:
• визначається середньоденний розмір допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами шляхом ділення нарахованої суми такої допомоги на кількість днів, за які вона нарахована;
• визначається сума допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, що припадає на кожен місяць окремо, шляхом множення середньоденного розміру такої допомоги на кількість календарних днів кожного місяця, за які вона нарахована;
• визначається сума єдиного внеску для роботодавця шляхом множення розрахованої суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами за кожен місяць окремо на розмір єдиного внеску, встановлений Законом для зазначеної категорії платників (33,2 %, 8,41 %, 5,3 %, 5,5 %);
• визначається сума єдиного внеску для особи, яка перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та отримує допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, шляхом множення розрахованої суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами за кожен місяць окремо на розмір єдиного внеску, встановлений Законом (2 %).
Сплата єдиного внеску за осіб, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, здійснюється з усієї суми нарахованої допомоги в місяці, у якому були здійснені нарахування.
Таким чином, оскільки при розрахунку Коефіцієнта здійснюється порівняння показників відповідного місяця 2015 року із середньомісячними показниками за 2014 рік, то загальна сума нарахованої допомоги враховується тільки в тому місяці, в якому були здійснені нарахування.
ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві
e-finance.com.ua