• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Видобувачі газу можуть зітхнути з полегшенням
    2015-12-09 14:38:23

    Мінфін у проекті Податкового кодексу пропонує нововведення в питанні зниження ренти. За аналізом «Публічного аудиту», якщо окресленої стратегії таки буде дотримано, інвестування в галузь може справді суттєво пожвавитися.

    Так, передбачається, що ставки ренти при комерційному видобутку газу будуть знижені з 55 % до 29 % (при глибині свердловини до 5 км) і з 28 % до 14 % (при більшій глибині свердловини) з 1 січня 2016 року, а до 20 % і 10 % (залежно від глибини свердловини) відповідно з 2018 року. З 1 січня 2018 року в якості компенсатора для бюджету діятиме надбавка до податку на прибуток для видобувачів газу в розмірі 15 %.

    «Слід звернути увагу, що ці ставки стосуються видобутку тільки тих підприємств, які орієнтовані на продаж природного газу промисловим споживачам. Тобто, Мінфін, розробивши стратегію стягнення ренти на щонайменше три роки, демонструє іноземним інвесторам готовність до співпраці та закликає інвестувати в галузь. Власне, можна сподіватися, що прогнозованість податкової системи в цій сфері дозволить інвесторам розробляти довготривалі стратегії окупованості інвестицій та прогнозувати розвиток бізнесу», – зазначає керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

    Крім ставок, Мінфін пропонує змінити й базу оподаткування. Вона на сьогодні вираховується з ціни, що дорівнює максимальному рівню ціни на природний газ, який реалізується промисловим споживачам. У запропонованому варіанті базою стане середня митна вартість імпортного природного газу, що склалася в процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України за податковий період.

    Внесено корективи й у податковий період, протягом якого переглядається база для оподаткування. Так, якщо раніше НКРЕКП встановлювала тариф на квартал зі сплатою щомісячних авансових внесків, то тепер цей період звужується до календарного місяця. «Безперечно, це позитивна тенденція для видобувачів, бо динаміка цін та їх перегляд на зовнішніх ринках відбувається щомісячно і ця динаміка швидше реагує на зміну цін на пов’язані товари, зокрема нафту, газоль, вугілля», – говорить спеціаліст.

    Проте відкритим у цьому переліку змін залишається питання з рентою для підприємств, що видобувають газ на підставі договорів про спільну діяльність, та державних підприємств, які реалізують газ для потреб населення. «Це може означати два варіанти: або планується до прийняття ініційований «Батьківщиною» законопроект, по якому, втім, досі не має згоди в парламенті та який направлено на повторне друге читання; або пропонуватиметься зовсім інша модель оподаткування з відмінними від комерційних видобувачів ставками», – вважає Гольдарб.

    У будь-якому випадку, за його словами, через відсутність станом на сьогодні формули, яка б визначала залежність тарифу для населення від ставки ренти навіть за умови зменшення ставок для видобувачів, поки що про зміну тарифу для населення говорити не доводиться. Тому перегляд тарифів залежатиме тільки від двох критеріїв – курсу гривні та вартості енергоносія на зовнішньому ринку.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.