• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Розмір «загальної» соціальної пільги у 2016 році
    2016-02-17 12:42:28

    Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

    Порядок надання податкових соціальних пільг (далі – ПСП) визначений статтею 169 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

    ПСП – це один з видів допомоги, яку через пільгове оподаткування заробітної плати надає держава працюючим особам.

    Згідно зі змінами, внесеними з 01.01.2016 Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» до пункту 169.1 статті 169 Кодексу, та з урахуванням норм підпункту 169.4.1 цієї статті, будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, що отримується від одного працедавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (з розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, тобто, на так звану, «загальну» соцпільгу.

    Враховуючи, що Законом України «Про Державний бюджет України на       2016 рік» прожитковий мінімум для працездатної особи на 01.01.2016 у розрахунку на місяць встановлено на рівні 1378 гривень, то протягом усього 2016 року для осіб, які одержують заробітну плату не вище 1930 гривень (1378 грн. х 1,4), розмір ПСП, передбаченої підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 Кодексу, складає            689 гривень (1378 грн. х 50%).

    Будь-який платник ПДФО, у якого зарплата на місяць не перевищує 1930 гривень та який утримує двох і більше дітей у віці до 18 років, згідно з підпунктом 169.1.2 пункту 169.1 статті 169 Кодексу має право на ПСП у розмірі, рівній «загальній» ПСП, тобто 689 гривень на місяць, на кожну таку дитину. Так, якщо у платника податків двоє дітей у віці до 18 років, то щомісячній розмір ПСП у 2016 році для нього складає 1378 гривень (689 грн. х 2 (кількість дітей)).

    Звертаємо увагу, що ПСП застосовується тільки до доходу у вигляді заробітної плати та інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій і винагород (підпункт 169.4.1 Кодексу) і тільки за одним місцем нарахування (виплати) таких доходів (підпункт 169.2.1 Кодексу). Тому, якщо у працівника декілька місць роботи, де йому виплачують заробітну плату, він повинен самостійно вибрати тільки одне з них для отримання ПСП.

    Фактом обрання місця застосування ПСП є подання платником відповідної заяви роботодавцю. ПСП починає застосовуватись до нарахованих у вигляді зарплати доходів з дня отримання роботодавцем заяви платника про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

    Перелік таких документів та порядок їх подання визначено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1227 «Про затвердження Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги».

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.