• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • «Гаряча лінія» в ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві
    2016-02-18 14:38:41

    Нещодавно в ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Декларування доходів громадян за 2015 рік».

    З 1 січня розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом минулого року. Під час її проведення громадяни також можуть повернути суми податку на доходи фізичних осіб. Хто має на це право та які документи для цього необхідно подати до податкової інспекції відповідала начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Світлана Малій.

    Наводимо деякі із основних запитань, з якими звертались мешканці Дарницького району м. Києва під час «гарячої лінії».

    1. Чи змінилась форма  декларації про майновий стан  і доходи,  чи можна її подати в електронному вигляді?

    Наказом Мінфіну України від 02.10.2015р. №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» запроваджено нову форму податкової декларації та інструкцію щодо її заповнення.

    Щоб подавати декларацію в електронній формі платник податків має отримати безкоштовний електронний цифровий підпис, що видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

    Бланк декларації та інструкцію щодо її заповнення опубліковано на офіційному веб-сайті ДФС України.

    Крім того, начальник управління наголосила на тому, що у  новій декларації об'єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору.

    2. Хто має право на  податкову знижку?

    Податкову знижку можуть одержати громадяни, які минулого року мали такі витрати:

    - сплачували кошти закладам  освіти за навчання;

    - користувалися іпотечним  кредитом;

    - робили пожертвування  або благодійні внески неприбутковим організаціям;

    - сплачували страхові  суми (внески, премії) за договорами  довгострокового страхування життя  та пенсійні внески в рамках  недержавного пенсійного забезпечення;

    - витрачали кошти на  оплату допоміжних репродуктивних  технологій;

    - сплачували державні  послуги за  усиновлення дитини, включаючи сплату державного  мита;

    - переобладнували транспортні  засоби;

    - сплачували видатки  на будівництво (придбання) доступного  житла.

    3. Які саме документи  необхідно надати, щоб підтвердити витрати?

    Витрати необхідно підтвердити відповідними платіжними та розрахунковими документами. А саме:

    - квитанціями;

    - платіжними дорученнями;

    - фіскальними або товарними  чеками;

    - прибутковими касовими  ордерами;

    - меморіальними ордерами  тощо.

    Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

    У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

    4. До якого числа необхідно  подати перераховані Вами документи  і куди треба звертатися?

    Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію мають право подати до 31 грудня 2016 року. Платники Дарницького району м. Києва можуть подати декларацію до ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві за адресою: м. Київ, вул. Кошиця, 3, Центр обслуговування платників, зал №2.

    5. Які особливості декларування  інвестиційного прибутку?

    Порядок оподаткування інвестиційного прибутку встановлений пунктом 170.2 статті 170 Податкового кодексу України (ПКУ).

    До операцій з інвестиційними активами, які підлягають обов’язковому декларуванню, належать усі операції з купівля та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами. Зокрема:

    - обміну інвестиційного  активу на інший інвестиційний  актив;

    - зворотного викупу або  погашення інвестиційного активу  його емітентом, який належав  платнику податку;

    - повернення платнику  податку коштів або майна, попередньо  внесених ним до статутного  капіталу емітента корпоративних  прав, у разі виходу такого  платника податку з числа засновників  такого емітента чи ліквідації  такого емітента.

    - операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного торговця цінними паперами, включаючи банк, незалежно від нарахування та сплати податку таким торгівцем.

    Придбанням інвестиційного активу вважається також операції з внесення платником коштів або майна до статутного капіталу юридичної особи-резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права.

    Інвестиційний актив, подарований платнику податку чи успадкований платником податку, вважається придбаним за вартістю, що дорівнює сумі державного мита та податку з доходів фізичних осіб, сплачених у зв’язку з таким даруванням чи успадкуванням.

    Крім того, не підлягають оподаткуванню та не подається податкова декларація у разі, якщо

    - дохід, отриманий платником  податку від продажу інвестиційних  активів у 2015 році не перевищує 1710 гривень;

    - дохід від відчуження  акцій, одержаних ним у власність  в процесі приватизації в обмін  на приватизаційні компенсаційні  сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ держстраху СРСР, а також в інших випадках, визначених п.п 165.1.40 та 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

    Облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік.

    Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами здійснюється у додатку Ф2 до податкової декларації про майновий стан і доходи У рядку 4.1 додатка Ф2 до нової декларації відображається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами (інвестиційний прибуток), з якого розраховується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету самостійно за результатами декларування, відображається в рядках 5.2 та 5, а сума військового збору – в рядках 6.2 та 6 додатка Ф2 до нової декларації.

    Слід враховувати, що інвестиційний прибуток за 2015 рік оподатковується за ставкою 20 відсотків.

    ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.