З 1 квітня 2016 року застосовується нова форма та порядок заповнення податкової накладної, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307.
Зауважимо, що нова форма податкової накладної зазнала суттєвих змін.
Так, у «шапці» податкової накладної прибрані зайві рядки, зокрема реквізити податкової накладної, місцезнаходження продавця та покупця, вид цивільно - правового договору, номер телефону тощо.
Також, в табличній частині вилучено зазначення дати виникнення податкового зобов’язання. Замість цього з’явилася нова графа 8 «Код ставки ПДВ». Для її заповнення передбачені коди: 20 - для операцій, що обкладаються податком 20 % ПДВ; 7 - для операцій із 7% ПДВ; 901 - експортні операції (ставка ПДВ - 0%); 902 - постачання за ставкою 0% на митній території України товарів/послуг; 903 - для звільнених від ПДВ постачань.
При оформленні зведеної податкової накладної по операціях, перелічених у п.198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Кодексу, то у таких податкових накладних передбачений умовний ІПН покупця «600000000000» та помітка «Х» у верхньому лівому полі із вказівкою відповідного типу причини, зазначеного у п. 11 Порядку №1307 (04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання; 08 - Складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість; 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість; 13 - Складена у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності).
Оформлюються такі накладні не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, у якому виникає у платника обов’язок нарахувати зобов’язання.
Одне із нововведень стосується платників ПДВ, реєстрацію яких анульовано. Отже, такі платники нараховують зобов’язання згідно з п.184.7 ст. 184 Кодексу не пізніше дня анулювання реєстрації і виписують податкову накладну на невикористані в господарській діяльності товари/послуги, необоротні активи за типом причини «10» при дотриманні відразу двох умов: під час придбання таких залишків визнано податковий кредит; за такими товарами/ послугами не нараховано компенсуючих зобов’язань за п. 198.5 ст. 198 та п.199.1 ст.199 Кодексу».
Пунктом 13 Порядку №1307 визначені правила оформлення податкових накладних при коригуванні зобов’язань після анулювання реєстрації покупця платником ПДВ. Так, проставляється умовний ІПН «100000000000» та особливий тип причини «01».
Ще одна нова графа - 9 «Код пільги» - заповнюється лише при оформленні податкової накладної на звільнені від ПДВ операції. Для заповнення графи потрібно користуватися Довідником податкових пільг, що є втратами доходів бюджету або Довідником інших податкових пільг.
При коригуванні обсягів постачань або виправленні помилок у графі 1 табличної частини зазначається порядковий номер рядка податкової накладної, що коригується. При цьому вилучена графа з датою коригування.
Слід пам’ятати, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних за формою, що діє на день такої реєстрації (п. 3 Порядку № 1307).
З наказом щодо порядку заповнення податкової накладної можна ознайомитися на офіційному суб-сайті відомства за посиланням http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/normativno-pravovi-akti/66323.html.
ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві