• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • НКРЕКП закликали перевірити тарифи перед їх затвердженням
  Опубликовано: 2016-06-09 12:44:27

  Ініціатори руху «Тарифна мобілізація» Олексій Кучеренко та Максим Гольдарб напередодні затвердження тарифів на опалення гаряче водопостачання НКРЕКП для всієї України звернулися до Голови регулятора Дмитра Вовка з проханням перевірити обґрунтованість встановленої Кабміном ціни на газ в 6 879 грн за тисячу кубів перед тим, як встановлювати вказані тарифи.

  Про це повідомив Максим Гольдарб.  

  «Провідні експерти в сфері енергетики, які об’єдналися в рамках «Тарифної мобілізації», чітко аргументували, чому теперішні роздрібні ціни на газ не є економічно обґрунтованими, більше того, вони ухвалені Кабміном з порушенням чинного законодавства. Тому ми переконливо звернулися до пана Вовка, аби регулятор, якщо він є справді незалежним арбітром, не затверджував тарифи на опалення та гаряче водопостачання, поки не перевірить обґрунтованість власне кабмінівських цін на газ для людей. Крім того, за результатами такої перевірки ми попросили вжити заходів та вплинути на те, аби Кабмін у результаті встановив все-таки справедливу ціну на газ», – вказує керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

  Так, учасники «Тарифної мобілізації» звернули увагу голови НКРЕКП на те, що при ухваленні  Постанови № 315 від 27 квітня 2016 року Кабмін порушив норми чинного законодавства, оскільки не навів, як того вимагає закон, структури ціни, її економічної обґрунтованості. Цим було як мінімум порушено принцип прозорості державного регулювання.
  «Крім того, ми наполягаємо, що твердження про ринкову ціну на газ, якою так вдало жонглюють урядовці в своїх спічах, є маніпуляцією, адже в Україні немає ринку природного газу. Більше того, ціна для населення була встановлена за  відсутності фінансового плану  ПАТ «Укргазвидобування» за 2015 рік і на 2016 рік, інвестиційної програми розвитку компанії, у ній не виконано цілу низку вимог третього енергопакету (реструктуризації «Нафтогазу», розподілу видів діяльності, 100-відсоткового обліку, наявності ринкового регулятора). За таких умов про яку прозорість, розумну рентабельність та економічну обґрунтованість можна говорити», – переконує Олексій Кучеренко.

  До того ж, нові ціни на газ порушують базовий принцип «недискримінаційності», адже роздрібна ціна на газ для релігійних організацій в 1,75 разів менша за ціну для побутових споживачів.

  «Усе це тягне за собою необґрунтоване підвищення тарифів на інші житлово-комунальні послуги опалення, гаряче водопостачання. Розрив між вартістю тарифів та доходами людей стає колосальний. Майже половина працюючих українців  отримує мінімальну заробітну плату в 1450 грн, мінімальна пенсія – 1130 гpн. Витрати на субсидії наступного року можуть сягнути 3,8% ВВП, або 80 млрд грн, що становитиме 10% від держбюджету. Для розуміння, близько 12 млн сімей, або 36 млн українців, потребуватимуть допомоги держави внаслідок завищеної ціни на газ», – пояснюють у «Тарифній мобілізації».

  ГО «Тарифна мобілізація» також подала відповідний позов до Окружного адміністративного суду м. Києва щодо визнання нечинним абзацу 2 ч. 3 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 315 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2015 р. № 758» та відповідне клопотання про зупинення дії вказаного акта до розгляду справи по суті. 

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.