• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • Финансисту
  • Бухгалтеру
  • Малому бизнесу
  • Аналитика
  • Реклама
  • Контакты
  • RSS feed
  • Издается с 9 сентября 2005 года
  • Інтернет-конференція начальника управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової на тему «Актуальні питання чинного законодавства»
    Опубликовано: 2018-03-26 08:58:09

    Питання 1. Доброго дня!
    Я платник єдиного податку першої групи. Скажіть, будь ласка, в якому розмірі та в який термін мені необхідно сплачувати єдиний внесок, а також коли необхідно звітувати?

    Відповідь. Доброго дня!
    Відповідаючи на Ваше запитання, необхідно звернути увагу на те, що Законом України від 3 жовтня 2017 року №2148-VШ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», внесені зміни, зокрема, до Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464). Зміни набули чинності з 1 січня поточного року.
    У зв’язку з цим, з 1 січня 2018 року змінено розмір мінімального страхового внеску для фізичних осіб – платників єдиного податку першої групи.
    Відтепер для платників, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно до якої групи платників єдиного податку їх віднесено, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
    Нагадаємо, що частиною 5 пункту 1 статті 1 Закону №2464 визначено, що мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
    Статтею 8 Закону України від 7 грудня 2017 року №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 3 723 гривні.
    Пунктом 5 статті 8 Закону №2464 визначено, що єдиний внесок, зокрема для фізичних осіб – платників єдиного податку, встановлюється у розмірі 22 відсотки до бази нарахування, визначеної статтею 7 цього Закону.
    Таким чином, мінімальна сума сплати єдиного внеску за місяць для Вас – платника єдиного податку першої групи складає 819,06 гривень (3723 грн. х 22%).
    Щодо терміну сплати єдиного внеску, фізичні особи – платники єдиного податку, зобов’язані сплачувати за себе єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (пункт 8 статті 9 Закону №2464).
    Слід зазначити, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (пункт 12 статті 9 Закону №2464).
    Для фізичних осіб – платників єдиного податку звітним періодом, є календарний рік (частина 8 статті 9 Закону №2464).
    Пунктом 2 розділу III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року №435 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 460/26905), визначено, що фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.


    Питання 2. Дякую. І ще хочу запитати, якщо останній день сплати єдиного внеску або надання звітності з єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, то який день вважається граничним для звітування та сплати єдиного внеску?

    Відповідь. Пунктом 11 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року №449 зі змінами та доповненнями (зареєстровано у Міністерстві юстиції України             7 травня 2015 року за №508/26953) визначено, що у разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску, зазначених у цій Інструкції, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
    Відповідно до пункту 14 розділу II Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року №435 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 460/26905), якщо останній день строку подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день.


    Питання 3. Доброго дня!
    Скажіть, будь ласка, чи маю я право у поточному році на отримання податкової соціальної пільги, якщо нарахована заробітна плата за місяць у мене складає 3200 гривень?

    Відповідь. Доброго дня.
    Перерахунок податку на доходи фізичних осіб та податкові соціальні пільги регулюються статтею 169 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
    Підпунктом 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПКУ встановлено, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
    Статтею 7 Закону України від 7 грудня 2017 року №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року установлено прожитковий мінімум у розрахунку на місяць для працездатної особи у сумі       1762 гривні.
    Отже, у 2018 році податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого протягом місяця доходу у розмірі, що не перевищує 2470 гривень (1762 грн. х 1,4 = 2466,8 грн.).
    Таким чином, Ви не маєте права на отримання податкової соціальної пільги, так як нарахована Вам зарплата за місяць складає 3200 гривень.


    Питання 4. Хочу запитати, чи повинен я сплачувати земельний податок, якщо я пенсіонер за віком?

    Відповідь. Згідно з пунктом 281.1 статті 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) від сплати земельного податку звільняються, зокрема, пенсіонери (за віком):
    При цьому, звертаємо Вашу увагу, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб пунктом 281.1 цієї статті ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

    ► для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як    2 гектари (підпункт 281.2.1 пункту 281.2 статті 281 ПКУ);
    ► для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) (підпункт 281.2.2 пункту 281.2 статті 281 ПКУ):
    у селах – не більш як 0,25 гектара,
    в селищах – не більш як 0,15 гектара,
    в містах – не більш як 0,1 гектара ;
    ► для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,1 гектара (підпункт 281.2.3 пункту 281.2 статті 281 ПКУ);
    ► для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара (підпункт 281.2.4 пункту 281.2 статті 281 ПКУ);
    ► для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (підпункт 281.2.5 пункту 281.2 статті 281 ПКУ).


    Питання 5. Доброго дня! Чи необхідно мені подавати декларацію про майновий стан і доходи за 2017 рік, якщо у жовтні минулого року я продала квартиру, отриману мною у спадщину у лютому 2017 року?

    Відповідь. Добрий день!
    Порядок оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна визначено статтею 172 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
    Відповідно до пункту 172.1 статті 172 ПКУ дохід, отриманий, зокрема платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці) та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
    Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
    Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.
    Отже, дохід, отриманий Вами від продажу квартири, яка була одержана у спадщину та перебуває у власності менше трьох років, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).
    Таким чином, якщо протягом 2017 року, крім доходу від продажу успадкованої квартири, Ви не отримували інші доходи, які є об’єктом оподаткування ПДФО, то подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
    Тел.: +380-50-441-7388

    bigmir)net TOP 100
    Яндекс.Метрика

    Яндекс цитирования
    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.