• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Вчасно декларуємо доходи, отримані протягом 2019 року
  Опубликовано: 2020-06-26 15:14:03

  Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що добігає до кінця термін декларування громадянами доходу, отриманого у 2019 році.
  Для громадян, які зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація), а також для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, граничний термін подання Декларації за 2019 рік –            30 червня 2020 року.
  Зазначений граничний термін визначено п. 523 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), що запроваджений Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
  Цією нормою ПКУ установлено, що річна Декларація за 2019 рік, визначена ст. 179 ПКУ, подається до 01 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ, коли така Декларація може бути подана пізніше цього строку. При цьому вимоги п.п. 49.18.4 п. 49.18            ст. 49 ПКУ у 2020 році не застосовуються .
  Фізична особа зобов’язана самостійно до 01 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній Декларації за 2019 рік. При цьому абзац перший п. 179.7 ст. 179 у 2020 році не застосовується (п. 523 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
  Відповідно до п. 49.3 ст. 49 ПКУ Декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
  - особисто або уповноваженою на це особою;
  - надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення: платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання Декларації (п. 49.5 ст. 49 ПКУ);
  - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу: платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк (п. 49.5 ст. 49 ПКУ).
  Нагадуємо! При направленні Декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в Електронному кабінеті, який передбачає часткове автоматичне заповнення Декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
  Для подання податкових Декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) та використання сервісу автоматичного заповнення на основі даних ДПС необхідно:
  1. Отримати кваліфікований електронний підпис, який видається Акредитованим центром сертифікації ключів (АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДПС та іншими АЦСК, з переліком яких можна ознайомитися у відкритій частині «Електронного кабінету»;
  2. Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа;
  3. Отримати відомості про отримані доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;
  4. Після отримання відповіді від ДПС у розділі «вхідні/вихідні документи», перейти до заповнення на основі даних ДПС у режимі «Декларація про майновий стан і доходи».
  Вхід до Електронного кабінету здійснюється за посиланням:                                 http:// cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
  У приватній частині Електронного кабінету платнику надано можливість:
  - відправити до будь-якого контролюючого органу листа в електронному вигляді (меню «Листування з ДПС»);
  - доступу до особистої інформації, зокрема реєстраційних та облікових даних (меню «Облікові дані»), даних інтегрованих карток (меню «Стан розрахунків з бюджетом»), переліку отриманих документів та поданої звітності платника податків (меню «Вхідні/вихідні документи»);
  - переглянути стан розрахунку з бюджетом (меню «Стан розрахунків з бюджетом»);
  - отримати витяг щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС, надіславши запит на його отримання;
  - отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;
  - надіслати запити на отримання інформації, заяви на реєстрацію платником окремих податків, отримати витяги з реєстрів;
  - створювати та надсилати електронні документи: податкової та статистичної звітності, звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  - скористатися іншими електронними сервісами та отримати корисну інформацію.
  Для фізичних осіб в Електронному кабінеті об’єднано сервіси для громадян в окремий Е-кабінет для громадян, який надає можливість:
  - доступу до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування (рухоме та нерухоме майно, відомості про які надходять до ДПС з відповідних реєстрів інших державних органів);
  - доступу до сформованих податкових повідомлень-рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;
  - подання декларації про майновий стан і доходи;
  - отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.
  Шановні платники, на період карантину звітуйте дистанційно в електронному вигляді за допомогою електронних сервісів ДПС України!

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.