• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Реальна зарплата впала за місяць майже на 200 грн, але зберегла річне зростання – Держстат
  Опубликовано: 2021-11-30 14:45:47

  Реальна середня зарплата скоротилася на 2,2% у жовтні 2021 року порівняно із вереснем. У річному обчисленні – зросла на 4%, повідомляють у Державній службі статистики.

  Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у жовтні склала 14 045 грн, що на 194 грн менше порівняно з вереснем (14 239 грн).

  Порівняно з вереснем розмір середньої номінальної заробітної плати скоротився на 1,4%, а порівняно із жовтнем 2020 року – зріс на 15,4%.

  Найвищий рівень зарплат зафіксовано у Києві – 20 481 грн (+17,1% за рік), найнижчий – у Чернівецькій області – 10 878 грн (+9,6%).

  За галузями найвищі зарплати у жовтні отримували у сфері інформації та телекомунікації (25 196 грн; +25,6%) та фінансової та страхової діяльності (23 642 грн; +15,3%). Найнижчі зарплати – у сфері організації харчування та тимчасового розміщення (8 852 грн.; +27,2%).

  Реальна зарплата характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом змін споживчих цін на товари та послуги та рівня податків та обов'язкових платежів. Індекс реальної зарплати показує зміну купівельної спроможності номінальної зарплати у звітному періоді проти базисним. Наприклад, якщо індекс реальної зарплати становив 100,7%, то реальна зарплата за вказаний період зросла на 0,7%.

  Середня заробітна плата – макроекономічний показник, який обчислюється як середнє арифметичне значення заробітних плат певної групи працівників (наприклад, по підприємству, галузі, регіону). Розраховується, виходячи з фонду оплати праці працівників (включно з оплатою праці сумісників), премій, надбавок, винагород за підсумками роботи за рік та одноразових заохочень.

  Роман Брыль

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:


  Хотят платить больше налогов: миллионеры со всего мира обратились к участникам форума в Давосе  З якої дати визначається термін використання легкового автомобіля з метою оподаткування транспортним податком?  Юрособи – платники єдиного податку четвертої групи мають право здійснювати взаємозалік  Про термін, в який контролюючий орган проводить перерахунок податку на нерухомість у разі виявлення розбіжностей  Чи оподатковується нецільова благодійна допомога, що надана юрособою фізособі, на яку не поширюється право отримання ПСП?  Щодо відображення дивідендів у рядках 1 та 1.1 додатка АВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств  До уваги платників ПДВ  Наказ № 496: які платники зобов’язані вести облік товарних запасів  Закон України № 1525: порядок надсилання податкового повідомлення нерезиденту, який постачає фізособам електронні послуги, про обов’язок такої особи зареєструватися як платник ПДВ  Закон України № 1914: оподаткування виплат від утворення без статусу юридичної особи
  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.