• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • НБУ запровадив додаткові заборони для колекторів. Врегулював питання поручителів
  Опубликовано: 2022-08-05 13:15:34

  Для посилення та однозначного трактування норм "колекторського закону" спільно з учасниками ринку Національний банк України розробив додаткові вимоги щодо етичної поведінки колекторів. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

  Зокрема, запроваджується заборона на отримання згоди боржника на обробку даних списку його телефонних контактів та журналу дзвінків з метою врегулювання простроченої заборгованості.

  За боржниками чи іншими особами закріпили право фіксувати неправомірну поведінку колекторів та передавати зафіксовані факти до НБУ для перевірки дотримання вимог щодо етичної поведінки.

  Також урегульовано питання передачі даних третіх осіб, які не є поручителями, майновими поручителями чи спадкоємцями. Якщо боржник надає персональні дані третіх осіб, зокрема близьких, це не означає їхню безпосередню згоду бути поручителями. Вони мають надати такий дозвіл самостійно.

  Уточнено норми щодо особистих зустрічей із боржниками або іншими особами. Такі зустрічі мають відбуватися добровільно після отримання окремої згоди на проведення кожної такої зустрічі. Зустрічатися за місцем роботи – заборонено.

  Ці та інші вимоги набирають чинності з 5 серпня 2022 року.

  У НБУ зазначають, що з дня набрання чинності закону про захист споживачів під час врегулювання простроченої заборгованості найбільший відсоток звернень до Нацбанку надходив щодо питань поведінки колекторів під час повернення прострочених боргів небанківським фінустановам.

  У другому кварталі 2022 року звернення через порушення вимог щодо етичної поведінки склали понад третину всіх звернень щодо діяльності таких фінустанов.

  Водночас, дуже незначний відсоток таких звернень було отримано щодо діяльності банків, за якими практично не зафіксовано практики застосування нецивілізованих методів врегулювання простроченої заборгованості.

  Роман Брыль

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:


  Яким чином відбувається зняття з обліку в контролюючому органі юрособи при проведенні процедури реорганізації?  Який порядок повернення коштів зайво зарахованих на електронний рахунок?  Який порядок заповнення податкової накладної з ПДВ у разі отримання коштів як відшкодування вартості (реімбурсації) відпущених лікарських засобів по програмі «Доступні ліки»?  Що є об’єктом та базою оподаткування для транспортного податку?  Деякі особливості визначення коду типу об’єкта нерухомості платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  ФОП – «загальносистемник» сплатив несвоєчасно авансові платежі з ПДФО: чи є відповідальність?  Яким чином оподатковуються ПДФО подарункові сертифікати, подаровані юрособою фізособі?  Поліпшення орендованих основних засобів: що з амортизацією?  До уваги платників ПДВ  Своєчасна сплата єдиного внеску забезпечує нарахування страхового стажу
  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.