• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Україна та Греція – міфи та реалії
    2010-05-14 10:02:20

    Греція. Наш час. Країна, яка економічно стоїть на межі. За кількістю інформприводів не поступається виверженню вулкана в Ісландії, а за тривалістю наданих месиджів претендує перетворитися на мильну оперу "Багаті в Греції теж плачуть ... і не тільки". Насторожує паралельне порівняння України і Греції, яке все частіше лунає з різних джерел. Давайте разом спробуємо розібратися в міфах та реаліях, порівнюючи при деякому наближенні Україну і Грецію.

    Щодо зовнішнього впливу. Тут, мабуть, криється основна відмінність в економічній політиці наших країн. Греція входить до Єврозони, що позбавляє її по суті головного, в нинішній кризовий час, - свободи прийняття рішення і додаткових фінансових важелів на економіку країни.

    Єдина валюта, а це значить що у разі необхідності неможливо регулювати грошовий агрегат. Національний банк України – це робити може, координуючи свої дії з Урядом.

    За даними статистичного агентства Eurostat, бюджетний дефіцит Греції в 2009 році склав 13,6% від ВВП країни, а не 12,9% ВВП, як повідомляв грецький уряд. В Україні ж, за офіційною інформацією, дефіцит державного бюджету в 2009 році склав 2,2% від ВВП, а за оцінкою МВФ, якщо ще враховувати кошти, витрачені на рекапіталізацію банків в 2009 році і дефіцит Пенсійного фонду, то дефіцит державного бюджету складав 11,5% від ВВП.

    Греція намагається вирішити проблеми, що виникають самостійно, хоча і може розраховувати на фінансову підтримку країн ЄС і МВФ. Ціна питання близько 30 млрд. євро, а, як уточнив Аксель Вебер, президент німецького центрального банку, можливо, і 40 млрд. євро. Вирішення стандартні – зменшення видаткової частини бюджету, включаючи весь соціальний пакет для населення, і залучення коштів на покриття дефіциту. Планова цифра дефіциту в 2010 році – 8,7% від ВВП. У нас бюджет прийнятий з дефіцитом у 5,6%, а зовнішніх запозичень на покриття – близько 3,8 млрд. доларів. При цьому в державному бюджеті розписано помісячне підвищення мінімальної зарплати, не планується підвищення комунальних тарифів, словом – намагаємося вийти не за рахунок громадян.

    Толерантність населення. І тут різниця очевидна. У Греції вже не один раз прокочували страйки загальнодержавного масштабу, коли країна в прямому сенсі «стояла». Нас поки Бог милував. Ми більш терплячі.

    Ми йдемо паралельно, але Україна не має такого потужного партнера як Греція в особі Євросоюзу. Тому, незважаючи на весь політичний негатив, підписання нових «газових контрактів» – своєчасний економічний інструмент, який дає надію на більш швидку реанімацію флагманів нашої економіки. Сподіваюсь, що наш Уряд ще зможе запропонувати успішні економічні інструменти в противагу стандартним грецьким рішенням. І це буде не тільки додаткова грошова емісія.

    Руслан Демчак

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.