Декларація з транспортного податку (форма) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 415.
Порядок адміністрування транспортного податку викладено в статті 267 Податкового кодексу України.
Платники податку – фізичні та юридичні особи, в тому числі і нерезиденти, які мають зареєстровані відповідно до законодавства України легкові автомобілі з терміном користування до 5 років і об’ємом циліндрів двигуна понад 3000 куб.см.
Базовий податковий (звітний)період дорівнює календарному року.
Обчислення суми транспортного податку для фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове повідомлення-рішення про сплату з вказаними реквізитами надсилається (вручається) за місцем реєстрації до 1 липня звітного року.
Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за встановленою формою з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року: фізичним особам нарахування здійснюється контролюючим органом з місяця, в якому виникло право власності, а декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.
Нагадаємо, що транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з моменту вручення повідомлення-рішення , юридичними особами- авансовими внесками щоквартально до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м.Києві
e-finance.com.ua